Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




Q4: trečias ketvirtis iš eilės, kai S&P 500 indeksas fiksavo pelno augimą

Po ketvirto ketvirčio finansinių rezultatų skelbimų S&P 500 įmonių metinis pelno augimas siekė 3,4 % – tai yra trečias ketvirtis iš eilės, kai S&P 500 indeksas fiksavo pelno augimą. Ketvirtą ketvirtį rinką stebino komunikacijos ir nebūtinojo vartojimo sektoriai – čia metinis pajamų augimas atitinkamai siekė 45 % ir 32,8 %. Kita vertus, daug analitikų atkreipia dėmesį, kad akcijų rinka nėra „pigi“ remiantis ateinančių 12 mėn. P/E (angl. forward P/E) rodikliu (rinkos kapitalizacija padalinta iš prognozuojamo metų pelno). Šiuo metu forward P/E rodiklis siekia 20,9, kai pastarųjų 5 metų vidurkis yra ties 19, o dešimties metų – 17,7.

Toliau, kaip ir kiekvienos ketvirtinių rezultatų apžvalgos metu apžvelgsime skirtingų sektorių pagrindinių įmonių finansinius rezultatus.

Informacinių technologijų sektorius

„Apple“

„Apple“ ketvirtinius rezultatus pasitiko pristatydami rinkoje ilgai lauktus virtualios realybės „Vision Pro“ akinius. Stiprus JAV vartotojų susidomėjimas tokio tipo akiniais lėmė per pirmąsias savaites iššluotas „Apple“ parduotuvių lentynas. Žvelgiant į įmonės finansinius rodiklius, pelnas per akciją siekė 2,18 $ ir sudarė 16 % metinį augimą. Bendrovės pardavimai augo iki 119,53 mlrd. $ – tai tik kiek daugiau nei 2 % per metus. Rinką džiugino išaugęs „Apple“ paslaugų vartotojų skaičius, kuris siekė 1 mlrd. – tai net du kartus didesnė vartotojų bazė nei 2020 m.
Vis dėlto, kaip ir praėjusį ketvirtį analitikus neramina besitraukiantys pardavimai Kinijoje, kurioje per pastarąjį ketvirtį pardavimai smuko 13 %. Bendrovės „Macbook“ ir „Ipad“ pardavimai fiksavo mišrius rezultatus – „Macbook“ kilo 0,6 %, tuo tarpu „Ipad“ pardavimai per metus krito net 25,3 %. Bendrame pozityviame rinkų kontekste įmonės akcijos kaina rodo santykinai prastą pasirodymą ir šiais metais krenta daugiau nei 8 %.

„Microsoft“

„Microsoft“ paskelbė stiprius įmonės finansinius rezultatus, tačiau investuotojams nerimą kėlė bendrovės ateinančių metų prognozės. Įmonės pelnas tenkantis vienai akcijai buvo 2,93 $, kuomet analitikai prognozavo 2,77 $. Pajamos per metus kilo 18 % ir siekė 62 mlrd. $. Rinką stebino „Microsoft“ pelno marža, kuri išaugo iki 44 %, kai rinka tikėjosi 39 %. Prie išaugusio įmonės pelno svariai prisidėjo įmonės debesų kompiuterijos paslaugos. Nors rezultatai ir viršijo lūkesčius, apkarpytos 2024 m. pajamų ir pelno eilutės neigiamai paveikė akcijos kainą. Šiais metais kartu su dirbtinio intelekto banga „Microsoft“ kyla 13,11 %, o įmonės rinkos kapitalizacija siekia daugiau nei 3 trln. $.

„Nvidia“

Pristatome labiausiai investuotojų lauktus ir aptarinėjamus „Nvidia“ finansinius rezultatus: per ketvirtą ketvirtį įmonės pelnas tenkantis vienai akcijai išaugo iki 5,16 $, kuomet prognozė siekė 4,64 $. Pajamos 1,5 mlrd. $ viršijo analitikų lūkesčius ir siekė 22,1 mlrd. $ – tai net 265,3 % metinis augimas. Prie pajamų augimo prisidėjo pajamos iš duomenų centrų segmento, kurio metinis augimas buvo 409 %.

Savo prognozėmis „Nvidia“ ir toliau džiugina rinką. Projektuojama pelno marža šiais metais 76,3 %, kuomet per ketvirtą ketvirtį buvo fiksuota 72,72 %. Analitikai tikisi, kad šiais metais įmonės akcijos kaina sieks 970 $. Vien per šiuos metus įmonės akcijų kaina pakilo 93 %. „Nvidia“ rinkos kapitalizacija siekia daugiau nei 2 trln. $ ir šiuo metu įmonė reitinguojasi kaip 4 didžiausia bendrovė pasaulyje pagal rinkos vertę.

Sveikatos paslaugų sektorius

„Novo Nordisk“

Didžiausia pagal rinkos kapitalizacija 2024 m. vasario 21 d. tapusi „Novo Nordisk“, operuojanti sveikatos apsaugos sektoriuje, taip pat paskelbė ketvirto ketvirčio rezultatus. Bendrovės pelnas tenkantis vienai akcijai buvo 2,7 $, kai rinka prognozavo 2,67 $. Pajamos kilo iki 33,70 mlrd. $, kuomet analitikai tikėjosi 33,44 mlrd. $ – toks pajamų kilimas pažymėjo net 37 % metinį augimą. Pagrindinis pajamų augimo katalizatorius buvo išpopuliarėjęs įmonės pardavinėjamas insulinas skirtas diabetą turintiems žmonėms. Šio produkto pajamos išaugo iki 9 mlrd. $. 2024 m. įmonė tikisi auginti savo pajamas 18-26 % rėžiuose. „Novo Nordisk“ rinkos kapitalizacija siekia 539 mlrd. eurų, o šiais metais akcijos kaina kilo 26 %.

Pramonės sektorius

„Boeing“

Investuotojų liūdesiui „Boeing“ ketvirtinių rezultatų metu fiksavo neigiamą pelną tenkantį vienai akcijai, kuris buvo -0,47 $. Tuo tarpu metinis įmonės pelnas per tenkantis vienai akcijai taip pat buvo neigiamas ir siekė -5,81 $. Nepaisant patirto nuostolio, įmonė 2023 m. sugeneravo 77,79 mlrd. $ pajamų, kai analitikų prognozė buvo 77 mlrd. $. Lyginant su 2022 m., toks rezultatas žymėjo 17 % metinį augimą. Vis dėlto, ketvirtinių rezultatų skelbimo metu įmonės valdyba nepranešė aiškių 2024 m. gairių. Be to, neseniai nugriaudėjus naujienoms dėl „Boeing“ lėktuvo incidento, kai skrydžio metu iš lėktuvo iškrito durys, akcijos kaina reagavo jautriai ir šiais metais jau nukrito 25 %. Bendrovės akcijos kainai šiuo metu siekiant apie 192 $, tačiau analitikai šiais metais tikisi pamatyti kainą ties 256 $.

Komunikacijos paslaugų sektorius

„Meta Platforms Inc“

Socialinių tinklų operatorė pranešė, kad 2023 m. ketvirtojo ketvirčio rezultatai viršijo analitikų lūkesčius. Pajamos per metus padidėjo 24,7 % iki 40,11 mlrd. $. Kito ketvirčio pajamų prognozės taip pat išliko optimistinės – 35,75 mlrd. $, t. y. 5,5 % didesnės už analitikų įverčius. „Meta“ pajamų augimas per pastaruosius trejus metus buvo solidus – vidutiniškai 18,1 % kasmet. Bendrovės pelnas tenkantis vienai akcijai siekė 5,33 $, palyginti su 3,14 $ tą patį praėjusių metų ketvirtį.

Bendrovė, kuriai priklauso vieni didžiausių soc. tinklų, didina pajamas plėsdama savo naudotojų bazę ir imdama daugiau mokesčių iš reklamuotojų už kiekvienam vartotojui rodomus skelbimus. Per pastaruosius dvejus metus aktyvių mėnesio naudotojų skaičius kasmet didėjo 5,2 % ir pasiekė 3,98 mlrd. Vis dėlto, šis augimas vis tiek atsilieka nuo populiariausių vartotojų interneto aplikacijų. Per pastaruosius dvejus metus vidutinių pajamų vienam vartotojui augimas buvo menkas – vidutiniškai 1,9 %. Kita vertus, įmonės gebėjimas didinti kainas, išlaikant aktyvius mėnesinius vartotojus, atskleidžia platformos dominavimą rinkoje.

Bene įdomiausia naujiena buvo paskelbimas apie pirmą bendrovės istorijoje ketvirtinių dividendų išmokėjimą. 2024 m. vasario 22 d. darbo dienos pabaigoje akcininkams bus mokama po 0,50 $ už akciją per ketvirtį. „Meta Platforms“, kurią Harvardo bendrabutyje įkūrė Mark Zuckerberg, valdo didžiausius pasaulyje socialinius tinklus „Facebook“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Messenger“ bei į meta-visatą (angl. metaverse) orientuotą „Facebook Reality Labs“. Nuo metų pradžios bendrovės akcijų kaina augo kiek mažiau nei 46 %.

„Alphabet Inc“

„Alphabet“ ketvirčio pelnas tenkantis vienai akcijai siekė 1,64 $ ir buvo didesnis nei prognozuoti 1,60 $, o pajamos augo 13,5 % per metus ir sudarė 86,31 mlrd. $. Vis tik kompanija nuvylė investuotojus, nes šventinio sezono reklamos pardavimai neatitiko lūkesčių, o bendrovės teigimu, išlaidos tokioms prekėms, kaip serveriai skirti dirbtiniam intelektui, augs. Esant nevienareikšmiams JAV ekonomikos signalams, „Alphabet“ pagrindiniai padaliniai „Google“ ir „YouTube“ susidūrė su kitų interneto platformų, įskaitant „Facebook“, „Instagram“, „TikTok“ ir „Amazon“, konkurencija dėl reklamos biudžetų. Iš įmonės teikiamų paslaugų rato, geriausiai pasirodė „Google Cloud“, čia pajamos šoktelėjo 25,5 % ir siekė 9,19 mlrd. $.

„Alphabet“ buvo viena iš bendrovių reikšmingai prisidėjusių prie technologijų sektoriaus kilimo aukštyn. Vis dėlto, prastesnės prognozės 2024 m. keitė rinkos dalyvių sentimentą. „Google“, išradusi pagrindinę šiuolaikinio dirbtinio intelekto bumo technologiją, taip pat varžosi su keliais vartotojų dėmesį patraukusiais DI industrijos žaidėjais, tokiais kaip „Microsoft“, kuriam priklauso pokalbių roboto „ChatGPT“ kurėja „OpenAI“. Nuo metų pradžios „Alphabet“ akcijų kaina kilo kiek daugiau nei 8 %.

„Netflix Inc.“

Kompanija stebino savo ketvirtojo ketvirčio pardavimais. Turinio platforma „Netflix“ pranešė, kad 2023 m. ketvirtojo ketvirčio rezultatai viršijo analitikų lūkesčius, o pajamos per metus padidėjo 12,5 % iki 8,83 mlrd. $. Bendrovės pelnas tenkantis vienai akcijai sudarė 2,11 $, kai per tą patį ketvirtį metais prieš EPS siekė vos 0,53 $.

Labiausiai rinką džiugino išaugęs prenumeratorių skaičius. Per paskutinį ketvirtį šis prieaugis buvo 13,12 mln. ir bendrai pasiekė 260,28 mln. Be to, „Netflix“ tikisi, kad pirmame 2024 m. ketvirtyje įmonės pelnas vienai akcijai sieks 4,49 $, nors remiantis analitikų įverčiais prognozuojami konservatyvesni, 4,14 $ EPS, rezultatai. „Netflix“ akcijų kaina nuo metų pradžios kilo beveik 30 %.

Nekilnojamojo turto sektorius

„Rithm Capital Corporation“ ir „Realty Income Corp.“

„Rithm Capital“ ketvirtą ketvirtį ir per 2023 m. gavo didelį pelną, pabrėždama savo siekį tapti visapusiškesniu alternatyvaus turto valdytoju. Bendrovė paskelbė apie „Sculptor“ įsigijimo užbaigimą ir būsimą „SLS“ įsigijimą, kurį tikimasi įgyvendinti 2024 m. pirmąjį ketvirtį. „Rithm Capital“ hipotekos aptarnavimo teisės vertinamos maždaug 850 mlrd. $. Nepaisant grynųjų pajamų nuostolio dėl dalies „MSR“ turto nurašymo, bendrovė pranešė apie 247 mln. $ paskirstytiną pelną ir paskelbė 0,25 $ dividendus. Tikimasi, kad „Rithm Capital“ strateginis dėmesys naujovėms ir partnerystėms paskatins įmonės augimą, o ypač turto valdymo sektoriuje. Nuo 2024 m. pradžios „Rithm“ akcijų kaina kilo apie 5,5 %.

2024 m. „Realty Income“, laikydamasi strateginio požiūrio, į nekilnojamąjį turtą investavo 9,5 mlrd. $. Bendrovės grynųjų pinigų pajamingumas siekė 7,1 %. Tikimasi, kad 2024 m. sausį užbaigtas susijungimas su „Spirit Realty Capital“ paskatins tolimesnį įmonės augimą. Bendrovės diversifikuotas nekilnojamojo turto portfelis, į kurį dabar įeina duomenų centrų sektorius bei partnerystės su tokiomis įmonėmis kaip „Blackstone“ ir „EG Group“ sudarė sąlygas būsimam kompanijos augimui. 2024 m. tikėdamasi didesnio nei 800 mln. $ laisvųjų pinigų srauto ir konservatyvaus požiūrio į savo kreditų skolinimo platformą, įmonė yra pasirengusi tęsti savo augimo ir grąžos trajektoriją. Gebėjimas koreguoti trumpalaikių palūkanų normų derinį atsižvelgiant į rinkos sąlygas bei „Realty Income“ pasirengimas būsimoms investuotojų konferencijoms reikšmingai prisideda prie perspektyvios bendrovės verslo strategijos. Nuo metų pradžios „Realty Income“ krito daugiau nei 8 %.

Gynybos sektorius

„Lockheed Martin Corp.“

Kompanija paskelbė geresnius ketvirtojo ketvirčio rezultatus nei prognozuota. Pelnas vienai akcijai siekė 7,90 $, kuomet prognozė buvo 7,28 $. Pajamos sudarė 18,87 mlrd. $, nors analitikai tikėjosi 17,95 mlrd. $ ir palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus sumažėjo 0,6 %. Didžiausio bendrovės aeronautikos verslo pardavimai sumažėjo 0,3 %. Įmonės raketų ir ugnies kontrolės padalinio, gaminančio didelio judrumo artilerijos raketų sistemą, pajamos sumažėjo 3,5 % iki 3,17 mlrd. $. Įmonė tikisi, kad ateinančiais metais pajamos sudarys 68,5 -70 mlrd. $, o pelnas vienai akcijai sieks nuo 25,65 iki 26,35 $.

„Lockheed“ pajamos laikomos ginklų industrijos indikatoriumi. „Lockheed“ atstovų teigimu, 2024 m. kapitalo išlaidos išliks didelės, nes bendrovė ir toliau investuos į Ukrainoje paklausių ginklų sistemų, tokių kaip valdomos daugkartinio paleidimo raketų sistemos ir kitų, kurios, anot Pentagono, bus naudojamos Ramiojo vandenyno regione, gamybą. „Lockheed“ akcijų kainos pokytis nuo metų pradžios yra arti 0 %.

Nebūtinojo vartojimo prekių sektorius

„Amazon“

„Amazon“ ketvirtojo ketvirčio pelnas pranoko rinkos analitikų lūkesčius – pelnas vienai akcijai siekė 1,00 $ ir viršijo prognozuotus 0,80 $. Pajamos siekė 170 mlrd. $ ir buvo didesnės nei prognozuoti 166,2 mlrd. $. „Amazon Web Services“ fiksavo 24,2 mlrd. $ pajamas bei atitiko analitikų lūkesčius – tai rodo stabilius debesijos paslaugų veiklos rezultatus, nepaisant to, kad, palyginti su praėjusiais metais, augimas šiek tiek sulėtėjo. Bendrovės reklamos segmentas taip pat buvo stiprus: pardavimai per metus išaugo 27 % iki 14,7 mlrd. $, o tam įtakos turėjo pajamos iš „Prime Video“ programos reklamų. Dėl generalinio direktoriaus Andy Jassy išlaidų mažinimo priemonių, įskaitant darbuotojų atleidimą ir veiklos racionalizavimą, grynosios pajamos pasiekė 10,6 mlrd. $. Žvelgiant į ateitį, „Amazon“ prognozuoja, kad pirmojo ketvirčio pardavimai sieks 138-143,5 mlrd. $. Nepaisant nuolatinių investicijų į inovacijas, finansų direktorius Brian Olsavsky pabrėžė subalansuotą požiūrį į išlaidas. Į paskelbtus rezultatus rinkos dalyviai sureagavo teigiamai, o „Amazon“ akcijos kaina nuo metų pradžios jau yra pakilusi apie 18,6 %.

„Tesla“

„Tesla“ pranešė, kad ketvirtąjį ketvirtį bendrovė fiksavo 25,17 mlrd. $ vertės pajamas, kurios neatitiko analitikų prognozuotų 25,76 mlrd. $. Dėl kritusių vidutinių pardavimų kainų pajamos iš automobilių pramonės padidėjo vos 1 %, tačiau grynosios pajamos dėl vienkartinių nepiniginių mokesčių lengvatų įtakos padidėjo daugiau nei dvigubai iki 7,9 mlrd. $. Veiklos marža sumažėjo iki 8,2 % ir žymėjo mažesnį pelningumą lyginant su ankstesniais metais. Nepaisant bendrovės CEO Elon Musk optimizmo dėl „Cybertruck“ automobilio ir „Tesla“ energetikos padalinio, veiklos pelnas sumažėjo iki 2,1 mlrd. $ dėl sumažėjusių transporto priemonių kainų ir padidėjusių išlaidų moksliniams tyrimams ir plėtrai.

Be to, buvo pabrėžti plataus užmojo E. Musk planai, susiję su „Tesla“ humanoidiniu robotu „Optimus“, tačiau konkrečių gairių dėl gamybos terminų nebuvo pateikta. Dėmesys autonominio vairavimo technologijos tobulinimui naudojant „Full Self Driving Beta“ programinę įrangą yra viena pagrindinių sričių „Tesla“ inovacijų darbotvarkėje, tačiau vis dar kyla klausimų dėl „visaverčio“ autonominio vairavimo pasiekimo. „Supercharger“ tinklo išplėtimas pabrėžia pastangas remti didėjantį „Tesla“ automobilių parką. Po rezultatų skelbimo akcijos kaina krito daugiau nei 6 %, o nuo metų pradžios jau fiksuoja didesnį nei 30 % nuosmukį.

„Walmart“

„Walmart“ pranešė apie 6 % išaugusias ketvirčio pajamas, prie kurių reikšmingai prisidėjo dideli šventinio sezono pardavimai ir pasaulinės elektroninės prekybos atsigavimas. Nepaisant to, kad grynosios pajamos sumažėjo iki 5,49 mlrd. $, palyginti su praėjusiais metais, „Walmart“ išlieka optimistiškai nusiteikusi ir prognozuoja, kad pirmąjį 2024 ketvirtį konsoliduoti grynieji pardavimai padidės 4-5 %.

Mažmeninės prekybos milžinės strateginiai veiksmai, įskaitant 2,3 mlrd. $ vertės „Vizio“ įsigijimą, siekiant sustiprinti reklamos verslą, rodo jos įsipareigojimą siekti tvaraus augimo. Akivaizdu, kad „Walmart“ e. prekyba yra stipri: pasaulinės e. prekybos pardavimai padidėjo 23 % ir viršijo 100 mlrd. $, o e. prekyba JAV išaugo 17 %. Kita vertus, nors „Walmart“ klientų sandorių skaičius išaugo, vidutinis krepšelio dydis mažėjo. Bendrovės skiriamas dėmesys pelningumui kartu su investicijomis į parduotuvių plėtrą ir dividendų didinimą, pabrėžia jos ilgalaikę strategiją, kuria siekiama užtikrinti vertę akcininkams, kartu prisitaikant prie besikeičiančių vartotojų tendencijų. Po rezultatų skelbimo akcijų kaina kilo daugiau nei 3 %, o nuo metų pradžios fiksuoja didesnį nei 15 % prieaugį.

Finansų sektorius

„Berkshire Hathaway“

Ketvirtąjį ketvirtį „Berkshire Hathaway“ pasiekė gerus rezultatus – veiklos pelnas išaugo iki 8,481 mlrd. $, t .y. 28 % daugiau nei prieš metus, o tai daugiausia lėmė išskirtinis pelnas draudimo sektoriuje. Konglomerato 2023 m. veiklos pajamos sudarė 37,35 mlrd. $ ir, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 17 %. Verta pabrėžti, kad „Geico“, žymi „Berkshire“ automobilių draudikė, pranešė apie grynąjį draudimo pelną siekusį net 5,428 mlrd. $. Prie tokio rezultato reikšmingai prisidėjo padidėjęs įmokų tarifas ir sumažėjęs žalų skaičius.

Nepaisant svyravimų, „Berkshire Hathaway“ patarė investuotojams sutelkti dėmesį į ilgalaikius jos veikiančių įmonių ekonominius rezultatus, o ne į trumpalaikį investicinį pelną ar nuostolius. Iš karto po rezultatų paskelbimo, akcijų kaina pakilo daugiau nei 4 %, tačiau ilgainiui nukrito daugiau nei 2 %. Nuo metų pradžios įmonės akcijos fiksuoja didesnį nei 13 % prieaugį.

„PayPal“

„PayPal“ pranešė apie dideles ketvirtojo ketvirčio pajamas, kurios viršijo lūkesčius – patikslintas pelnas vienai akcijai siekė 1,48 $, o pajamos sudarė 8,03 mlrd. $ ir viršijo 7,87 mlrd. $ prognozes. Pastebima, kad pajamos, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 9 %. Nepaisant gerų finansinių rezultatų, aktyvių paskyrų skaičius sumažėjo 2 %. Tuo tarpu grynasis pelnas išaugo 52 % iki 1,4 mlrd. $. Bendra ketvirčio mokėjimų apimtis siekė 409,8 mlrd. $ ir viršijo analitikų lūkesčius. Tačiau „PayPal“ visų metų ir pirmojo ketvirčio prognozės šiek tiek neatitiko analitikų prognozių. Bendrovė numato, kad visų metų pelnas tenkantis vienai akcijai bus 5,10 $, t. y. mažiau nei prognozavo analitikai (5,48 $).

Reaguodama į organizacinius pokyčius, „PayPal“ paskelbė 9 % sumažinusi savo darbuotojų skaičių visame pasaulyje ir pakeitusi gairių strategiją – bendrovė nusprendė pateikti tik einamojo ketvirčio prognozes. Nepaisant sunkumų, generalinis direktorius Alex Chriss dėl bendrovės pertvarkos išlieka optimistiškas ir pabrėžia įsipareigojimą ateityje siekti pelno augimo. Po rezultatų skelbimo „PayPal“ akcijos krito daugiau nei 11 %, tačiau kitą dieną pakilo beveik 5 %. Nuo metų pradžios įmonės akcijos fiksuoja didesnį nei 8 % kilimą.

Energetikos sektorius

„Exxon Mobil“

„Exxon Mobil“ pranešė apie ketvirtojo ketvirčio pelną, kuris viršijo analitikų prognozes, nors dėl sumažėjusių naftos kainų pelnas pastebimai sumažėjo. Bendrovė paskelbė 95 centų dividendus tenkančius vienai akcijai per ketvirtį ir 2023 m. akcininkams išmokėjo 32,4 mlrd. $ dividendų ir akcijų išpirkimo būdu. Ketvirčio pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 2,48 $ ir viršijo 2,21 $ prognozę, tuo tarpu pajamos, kurios sudarė – 84,3 mlrd. $, neatitiko analitikų 85,2 mlrd. $ rinkos dalyvių lūkesčių. . Grynosios pajamos per šį laikotarpį, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 40 %, o tam didžiausią įtaką padarė 2 mlrd. $ vertės mokestis Kalifornijoje dėl reguliavimo iššūkių, kurie neleido atnaujinti gamybos ir išteklių paskirstymo.

„Exxon“ diversifikuotos veiklos rezultatai buvo nevienareikšmiai: sumažėjusį naftos ir dujų pelną atsvėrė nedidelis chemijos produktų pelno augimas. Padidėjusios kapitalo išlaidos pabrėžia strategines investicijas tokiuose regionuose kaip Permio baseinas ir Gajana bei bendrovės žengimą į ličio rinką. 2023 m. gavyba išliko stabili, o 2024 m. bendrovės atstovai numato, kad grynoji vidutinė gavyba šiek tiek padidės. „Pioneer Natural Resources“ įsigijimas už 60 mlrd. $ atspindi „Exxon“ įsipareigojimą plėsti ir konsoliduoti pramonę. Rezultatai akcijų kainos stipriai nepaveikė, o nuo metų pradžios „Exxon Mobil“ fiksuoja didesnį nei 12 % kainos prieaugį.

„BP“

„BP“ pranešė, kad jos 2023 m. pagrindinis pelnas, gautas pakeitimo sąnaudomis, smarkiai sumažėjo iki 13,8 mlrd. $, palyginti su praėjusių metų rekordiniu 27,7 mlrd. $ pelnu. Nepaisant to, bendrovės ketvirtojo ketvirčio grynasis pelnas, siekęs beveik 3 mlrd. $, pranoko analitikų lūkesčius. Taip pat pastebimas spartesnis akcijų išpirkimas, kai prieš paskelbiant pirmojo ketvirčio rezultatus buvo išpirkta 1,75 mlrd. $, o per pirmąjį pusmetį įsipareigota išpirkti 3,5 mlrd. $ vertės akcijų, o 10 % padidinti dividendai sukėlė teigiamą investuotojų reakciją. Analitikai teigiamai vertino „BP“ įsipareigojimą iki 2025 m. išpirkti akcijas, ypač dėl to, kad jis viršijo rinkos lūkesčius. Generalinis direktorius Murray Auchincloss išreiškė pasitikėjimą bendrovės strategija, pabrėždamas, kad daugiausia dėmesio skiriama didesnės vertės akcininkams užtikrinimui. Esant aktyvistų investuotojų spaudimui dėl strategijos ir pasikeitus vadovybei, „BP“ susiduria su iššūkiu, kaip suderinti investicijas į naftą ir dujas su įsipareigojimais klimato srityje. Po gerų naujienų įmonės akcijos kaina kilo daugiau nei 6 %, bet nuo metų pradžios fiksuoja neženklų apie 1 % kritimą.

Bendra sektorių apžvalga ir ateities prognozės:

Didysis įmonių 7-tas, į kurį patenka tokios bendrovės kaip „Apple“, „Meta Platforms“ ar „Nvidia“, yra savo aukštumose ir akcijos kainos prieaugiu nuo 2023 m. reikšmingai lenkia mažesnės rinkos kapitalizacijos įmones. Kita vertus, žvelgiant į šių įmonių akcijos kainos/pelno ir pajamų augimo rodiklių santykį turėtume išskirti, kad šis rodiklis identifikuoja didžiojo 7-to neįvertinimą lyginant su likusiomis S&P 500 indeksui priklausančiomis įmonėmis. Jei neatsižvelgtume į kitas aplinkybes ir vadovautumėmės tik šiuo rodikliu, galėtume teigti, kad šios, didžiosios įmonės, dar turi pakankamai erdvės tolimesniam augimui. Tačiau analitikai atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu susidarė ypač didelis atotrūkis tarp didelės ir mažos kapitalizacijos bendrovių akcijų kainų augimo. Dėl šios priežasties, besitikint palūkanų normų karpymo, vis daugiau rinkos dalyvių atkreipia dėmesį į vidutinės ar mažos kapitalizacijos bendroves, kurios dažnu atveju turi aukštesnę riziką.

Vis dėl to, rinkos efektyvumas ir makroekonominės situacijos gali keistis kiekvieną dieną, todėl analitikų ir rinkos lūkesčiai gali svyruoti, „Orion Securities“ komanda norėdama palaikyti investuotojų susidomėjimą rinkomis, kviečia kiekvieną skaitytoją prisijungti prie „Telegram“ grupės „Orion: Investor Pulse“. Dėl detalesnės informacijos rašykite cm@orion.lt

Primename, kad tai nėra pasiūlymas pirkti, parduoti ar laikyti šiame straipsnyje paminėtus vertybinius popierius ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindu ar dalimi.

Susiję straipsniai:

– Pirmojo ketvirčio įmonių rezultatų apžvalga
Antrojo ketvirčio įmonių rezultatų apžvalga
Trečiojo ketvirčio rezultatai

Gaukite rinkų naujienas į savo pašto dėžutę

Mūsų kapitalo rinkų komanda kiekvieną pirmadienį paruošia svarbiausių rinkos naujienų apžvalgą. Norite gauti šias naujienas į savo pašto dėžutę? Prenumeruokite čia.

Prenumeruokite naujienas

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Povilas Petručionis
Orion Securities | Kapitalo rinkų skyrius

Konsultuojame:

– Padedame suformuoti investicinį portfelį, konsultuojame rinkų klausimais;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;

Susisiekite:

Rokas Bazys | Kapitalo rinkų skyrius | Vyr. finansų makleris
rb@orion.lt