Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




PMI: 2020 m. 04 mėn. rezultatai gamybos ir paslaugų sektoriuose

Orion Kapitalo rinkos skyrius apžvelgia balandžio mėnesio PMI rodiklius.

Gamybos PMI

Valstybė Esamas rodiklis Buvęs rodiklis Trumpas komentaras
JAV 41.5 49.1 JAV gamybos PMI rodiklis sumažėjo 7,6 punkto dėl smarkiai augusio nedarbo lygio ir uždarytų gamyklų.
Kanada 33.0 46.1 Sutrikdytos tiekimo grandinės, maži užsakymai ir kritęs užimtumas itin negiaimai paveikė Kanados gamybos sektorių.
Meksika 35.0 46.9 Kaip ir daugelyje valstybių, Meksikos gamybos PMI rodiklis patyrė stipriausią kritimą istorijoje.
Brazilija 36.0 48.4 Brazilijoje prie visos situacijos stipriai prisidėjo ir toliau smarkiai auganti infliacija.
Vokietija 34.5 45.4 Didžiausias darbutojų atleidimai pramonėje nuo 2009 metų.
Prancūzija 31.5 43.2 Toliau mažėjantis naujų užsakymų skaičius ir uždarytos šalies sienos sumažino gamybos PMI rodiklį iki 31.5 punkto.
Jungtinė Karalystė 32.6 47.8 Ilgas prekių pristatymo laikas ir sumažėjęs vartojimas J.K. gamybos PMI rodiklį sumažino 15.2 punkto.
Italija 31.1 40.3 Greičiausias nedarbo lygio augimas nuo 2009 metų ir žemiausias gamybos PMI rodiklis per 22 metus.
Ispanija 30.8 45.7 Didėjant judėjimo apribojimams Ispanijoje, mažėjo naujų produktų pasiūla ir paklausa, gamybos PMI krito 14.9 punkto.
Rusija 31.3 47.5 Naujų prekių gamyba ir pardavimai Rusijoje pasiekė 1997 m. žemumas, auganti infliacija taip pat prisidėjo prie PMI rodiklio susitraukimo.
Indija 27.4 51.8 Indijoje užfiksuotas vienas stipriausių PMI gamybos rodiklio susitraukimas, daugiau nei 24.0 punktais.
Kinija 49.4 50.1 Nors Kinija sušvelnino karantino ribojimus, tačiau lėtai atsigaunanti užsienio šalių paklausa neigiamai įtakojo Kinijos gamybos sektorių.
Japonija 41.9 44.8 Gamyba mažėja sparčiausiai nuo 2009 m., o augant užsikrėtusiųjų skaičiui Japonijoje, gamybos PMI sumažėjo 2.9 punkto.
Australija 44.1 49.7 Australijoje įsigaliojus Covid-19 ribojimams ir sustojus pramonei, gamybos PMI rodiklis nukrito iki 44.1 punkto.

Paslaugų PMI

Valstybė Esamas rodiklis Buvęs rodiklis Trumpas komentaras
JAV 41.8 52.5 JAV PMI paslaugų sektoriaus rodiklis pirmą kartą nuo 2009 metų nukrito žemiau 50 punktų riba. Tik finansų ir draudimo sektoriaus rodikliai buvo aukštesni negu kovo mėn.
Kanada
Meksika
Brazilija 27.4 34.5 Didžioji dalis vadybininkų mano, kad ateinantys 12 mėn. Brazilijos paslaugų sektoriui bus neigiami.
Vokietija 16.2 31.7 Kaip ir daugelyje valstybių, Vokietijoje labiausiai nukentėjo viešbučių ir restoranų sektoriai.
Prancūzija 10.2 27.4 Vienas iš žemiausių paslaugų PMI rodiklių Europoje.
Jungtinė Karalystė 13.4 35.7 Prieš Covid-19 pandemiją fiksuotas J.K. žemiausias PMI paslaugų rodiklio lygis 2008 lapkritį siekė 40.1 punkto ribą.
Italija 10.8 17.4 Didžioji dalis viešbučių ir restoranų vadybininkų mano, kad šalies turizmas atsigaus tik 2022 metais.
Ispanija 7.1 23.0 Žemiausias PMI paslaugų rodiklis Europoje.
Rusija 12.2 37.1 Rusijos paslaugų sektoriuje labiausiai mažėjo naujų įmonių steigimasis, o PMI rodiklis sumažėjo 24.9 punkto.
Indija 5.4 49.3 Dėl Indijoje paskelbtos nepaprastos padėties, paslaugų sektoriaus PMI rodiklis nukrito iki 5.4 punkto ir yra žemiausias tarp šalių skelbiančių PMI rodiklių statistiką.
Kinija 44.4 43.0 Kinijoje paslaugų PMI rodiklis kyla nuo žemumų, tačiau lėtesniu tempu negu tikėtasi.
Japonija 22.8 33.8 Gamybos apimtys ir nauji užsakymai smarkiai mažėjo, balandžio mėn. Japonijos ekonomika ir toliau traukėsi.
Australija 19.5 38.5 Australijos PMI paslaugų sektoriaus rodiklis nukrito 19 punktų. Didžioji dalis apklaustųjų prognozuoja tolimesnį rodiklio kritimą.

Kas yra  PMI rodikliai ir kam svarbu juos stebėti?

Gamybos ir paslaugų pasitikėjimo rodikliai (PMI) tai vieni svarbiausių indikatorių norint įvertinti valstybės ekonominę būklę.  Tai vieni svarbiausių išankstinių rodiklių. Rodikliai apskaičiuojami apklausiant už užsakymus atsakingus vadybininkus. Šie rodikliai apibendrina situaciją darbo rinkoje, pardavimus, kainų pokyčius ir pan.

Jei rodiklis viršija 50, tai reiškia, kad sektorius plečiasi, jei mažiau 50, – sektoriuje nuosmukis. Šis rodiklis yra vienas iš pagrindinių ekonomikos būklės rodiklių, nes bendrovių vadybininkai geriausiai išmano rinkos sąlygas. Jeigu PMI auga, galima spėti, kad ekonominė situacija gerėja, jeigu rodikliai krinta – tuomet blogėja. Iš to galima spėti ar šalies valiutos kaina augs ar pigs, kaip seksis šalyje įsikūrūsiems verslams. Todėl šie rodikliai svarbūs tiek investuotojams, tiek ekonomistams.

Šis rodiklis yra vienas iš pagrindinių išankstinių rodiklių, kuriuos naudoja centriniai bankai spręsdami palūkanų didinimo ar mažinimo klausimą.

PMI rodikliai yra pateikiami daugeliui išsivystčiusių šalių, tokių kaip JAV, Europos valstybės, Kinija, Japonija ir pan. Šie rodikliai sudaromi apklausiant skirtingų sektorių bendrovių pirkimo vadybininkus. Dažniausiai rinkai yra pateikiami Gamybos ir Paslaugų sektorių rodikliai.

 

Ši informacija yra informacinio pobūdžio ir tai nėra rekomendacija pirkti, parduoti ar atlikti bet kokius veiksmus su nurodytomis finansinėmis priemonėmis. Tai nėra kvietimas, pasiūlymas pirkti ar parduoti finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindu ar dalimi. Prieš priimant investicinius sprendimus pagal šias investavimo idėjas, būtina pasitarti su finansų konsultantu. Tarpininkas neprisiima jokios atsakomybės už tiesioginius arba netiesioginius nuostolius arba išlaidas, patirtas, pasinaudojus šia informacija. Ši informacija negali būti kopijuojama, dauginama, perspausdinama ar perleidžiama trečiajam asmeniui (įskaitant ir atskiras dokumento dalis). Tarpininkas įspėja, kad investavimas į finansines priemones yra susijęs su rizika. Greta įprastos rizikos, investuojant į finansines priemones, atsiranda rizika prarasti investuotas pinigines lėšas, drastiškai sumažėjus finansinių priemonių vertei, bei investuotojas gali patirti papildomų išlaidų. Investuotojas privalo atsižvelgti į finansinių priemonių emitentų bei sektorių sąlygojamą riziką. Taip pat įvertinti valiutų kurso, rinkos, infliacijos, likvidumo, nenumatytų įvykių bei kitą riziką. Daugiau apie riziką skaitykite www.orion.lt. UAB FMĮ „Orion Securities“ ar jų darbuotojai gali teikti paslaugas, dirbti, būti įsigiję vertybinių popierių (angl. long position) arba pardavę skolintų vertybinių popierių (angl. short position), ar kitaip būti suinteresuotais investavimu (įskaitant ir išvestines finansines priemones) į investicinėje idėjoje minimas finansines priemones.

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Mantvidas Žėkas
Orion Securities | Kapitalo rinkų skyriaus vadovas

Turite klausimų?

– Padedame suformuoti investicinį portfelį;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Siūlome valiutų bei žaliavų apsidraudimo sandorius;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;
– Operatyviai vykdome Jūsų pavedimus;
– Konsultuojame rinkų klausimais;
– Siūlome platų finansinių instrumentų spektrą: akcijos, obligacijos, valiutos, žaliavos ir t.t.

Susisiekite:

Mantvidas Žėkas | Kapitalo rinkų skyriaus vadovas
cm@orion.lt