Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




KOVAS | Mėnesio ESG analizė: NVIDIA

2020 metais matėme tvaraus investavimo privalumus: aukščiausio ESG reitingo įmonės pasirodė esančios mažiau jautrios rinkos svyravimams ir finansinio nuosmukio metu sugebėjo pademonstruoti santykinai gerus rezultatus. Rinkoms ir toliau nerodant stabilumo, vis daugiau investuotojų renkasi ESG fondus.

Matydami augantį investuotojų susidomėjimą socialiai atsakingu verslu, „W Invest“ kartu su „Orion Wealth“ kiekvieno mėnesio pradžioje apžvelgia pasirinkto sektoriaus ESG reitingo lyderį ir išanalizuoja jo finansinius rodiklius.

Kovo mėnesiui pasirinkta „NVIDIA“ – kompiuterių lustus gaminanti technologijų įmonė.

Apie NVIDIA

– „NVIDIA“ įkurta 1993 metais Kalifornijoje, o jau 1999 metais pradėta kotiruoti NASDAQ vertybinių popierių biržoje.
– „NVIDIA“ yra žinoma kaip rinkos lyderė, kurianti grafinius procesorius (angl. graphics processing units) bei lustų sistemas (angl. system on a chip) mobiliųjų įrenginių ir automobilių rinkoms.
– Bendrovės perversmas įvyko po grafinio procesoriaus „GeForce“ sukūrimo, kuris jai laimėjo sutartį dėl „Xbox“ konsolės grafikos įrangos kūrimo.
– Pagrindinis „NVIDIA“ pelnas tenka iš grafinių procesorių blokų pardavimų, naudojamų kompiuteriniams žaidimams, profesionaliam vizualizavimui ir kriptovaliutų kasybai.
– Bendrovės kapitalizacija yra apie 332,5 milijardų USD, o joje dirba daugiau nei 18 tūkstančių darbuotojų.

Įmonė atrinkta pagal žemiau pateiktus kriterijus

• ESG reitingo lyderė
• Didelės investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą
• Prognozuojamas augančios pajamos bei pelnas
• Augančios EBITDA, EBIT ir grynojo pelno maržos
• Geras bendrasis likvidumo rodiklis
• Aukštas palūkanų padengimo koeficientas

Orion portfelio valdytojos komentaras

Greta Dapšauskaitė | Orion portfelio valdytoja

 

„NVIDIA“ yra viena didžiausių lustų gamintojų pasaulyje ir lyderiauja grafinių procesorių projektavime. Puslaidininkių gamintoja didžiuojasi aukščiausiu ESG įvertinimu ir buvo pripažinta kaip geriausia žalioji kompanija, įtraukta į “Dow Jones” tvarumo indeksą. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad už aukšto ESG reitingo matome ir trūkumų. Kadangi „NVIDIA“ yra kriptovaliutų rinkos tiekėja, ji netiesiogiai prisideda prie kriptovaliutų panaudojimo socialiai neatsakingiems tikslams, pavyzdžiui, atsiskaitymams juodojoje rinkoje. Todėl ESG investuotojams, svarstantiems šią kompaniją, rekomenduotume įsivertinti, ar jiems priimtina tokia ESG rizika.

Kalbant apie įmonės veiklą, nepaisant tiekimo trikdžių, paskutinįjį ketvirtį palaikomi augančios žaidimų rinkos paklausos „NVIDIA“ pajamos ir pelnas pranoko analitikų lūkesčius atitinkamai 3,8% ir 10,6%. Vis dėlto, žaidimų po Covid-19 ir kriptovaliutų kasimo paklausos gali kelti šiek tiek nerimo dėl ateities augimo perspektyvų.

„NVIDIA“ skiria apie 23% savo pajamų moksliniams tyrimams bei plėtrai. Viena iš didžiausių įmonės siekiamybių yra sukurti dirbtinio intelekto technologijas, kurios paspartintų duomenų apskaičiavimo ir apdorojimo greitį.

Be to, kompanija vykdo įsigijimų: naujausia galima „NVIDIA“ investicija – mobiliųjų lustų kūrėjų „Arm Holdings“ įsigijimas, kuris padėtų „NVIDIA“ apimti didesnį lustų pramonės segmentą, kuriame šiuo metu labiausiai dominuoja „Intel“.
Aukštesnis už industrijos medianą „NVIDIA“ akcijos kainos ir pelno santykis (PE) rodo, kad įmonės akcijos gali būti pervertintos. Vis dėlto, Refinitiv duomenimis, kompanijos PEG (PE pakoreguotas augimo perspektyvoms) yra mažesnis už industrijos vidurkį, tad panašu, jog tikėtinas kompanijos augimas yra vis dar didesnis nei konkurentų.“

Greta
Dapšauskaitė
„NVIDIA“ skiria apie 23% savo pajamų moksliniams tyrimams bei plėtrai. Viena iš didžiausių įmonės siekiamybių yra sukurti dirbtinio intelekto technologijas, kurios paspartintų duomenų apskaičiavimo ir apdorojimo greitį.“

 

Kas yra ESG reitingas ir kuo jis svarbus?

ESG reitingu vertinama įmonės aplinkosaugos, socialinė ir valdymo veikla (angl. Environmental, Social, and Governance).

Aukštai ESG reitinge pozicionuojama įmonė vertinama kaip socialiai atsakinga, draugiška aplinkai, o tokios įmonės vadyba veikiai skaidriai ir efektyviai. Taip valdomos įmonės dažnai yra laikomos stabilesniu ir užtikrintu investavimo objektu dėl palankesnių jų ateities rezultatų prognozių.

Aukštą ESG reitingą turinčių įmonių veikla yra orientuota į ilgalaikį pridėtinės vertės kūrimą, o ne grįsta trumpalaikiais laimėjimais.

Matydami augantį investuotojų susidomėjimą socialiai atsakingu verslu, „W Invest“ kartu su „Orion Wealth“ kiekvieno mėnesio pradžioje apžvelgia pasirinkto sektoriaus ESG reitingo lyderį ir išanalizuoja jo finansinius rodiklius.

Susiję straipsniai ir kitos naujienos

– VASARIS | Mėnesio ESG analizė: ENEL

– Kodėl tvarus investavimas sulaukia vis didesnio dėmesio?

– Tvarus investavimas – tendencija įrodžiusi savo atsparumą pandemijai

– Investuoti ar taupyti: kiek moterims kainuoja NEinvestavimas?

Orion Youtube kanalas

 

Bendro pobūdžio rinkodaros pranešimas [BPR]

Investicinė idėja yra bendro pobūdžio rinkodaros pranešimas (angl. Marketing communication). Pateikiama informacija atspindi Tarpininko darbuotojo nuomonę jos pateikimo metu ir bet kada gali pasikeisti. Idėjos galiojimo/pasinaudojimo terminas ne ilgesnis kaip kalendorinė savaitė nuo BPR datos. Tarpininko nuomone, idėja gali būti įdomi siekiantiems aukštesnės nei vidutinė grąžos ir galintiems investuoti prisiimant didesnę riziką. Idėja neturėtų naudotis saugios investavimo krypties investuotojai toleruojantys žemą riziką. Tarpininkas neįsipareigoja atnaujinti informacijos, pateiktos investicinėje idėjoje. Prieš priimdami investicinį sprendimą pasitarkite su savo konsultantu.

Tai ne asmeninė rekomendacija
Ši informacija parengta neatsižvelgiant į konkretaus asmens investavimo tikslus ir poreikius, finansinę situaciją bei kitas asmenines aplinkybes, todėl nėra ir negali būti traktuojama kaip asmeninio pobūdžio rekomendacija (verslo, teisės, investavimo, mokesčių ar apskaitos), pasiūlymas ir/ar paskatinimas sudaryti sandorį. Informacija teikiama tik informavimo ir/ar papildomos naudos rinkodaros (angl. value added marketing) tikslais.

Tai ne investicinis tyrimas
Informacija, kuri gali būti suprantama kaip investicinis tyrimas, nėra parengta pagal teisės aktų nustatytus reikalavimus, skirtus užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą. Informacijos rengėjas gali būti investavęs į BPR minimą turtą, teikti paslaugas ar turėti kitų susitarimų ar ryšių su BPR minimais subjektais.

Tai ne garantija
Informacija parengta remiantis šaltiniais, kuriuos informacijos rengėjas laiko patikimais, bet neatliko atskiro patikrinimo. Informacija pateikiama „tokia kokia yra“ (angl. „as is“). Informacijos rengėjas nereiškia garantijų, patvirtinimų ir neprisiima atsakomybės dėl pateiktos informacijos teisingumo, išsamumo ir/ar tikslumo, taip pat galimų išlaidų, nuostolių ir/ar kitokios galimos žalos dėl pasinaudojimo informacija.

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Greta Dapšauskaitė
Orion | Portfelio valdytoja