Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




JAV bankų antro ketvirčio rezultatai nežada „V“ formos atsigavimo

Liepos 14 dieną didieji JAV bankai pristatė savo antro ketvirčio rezultatus. Rezultatai nedžiugina ir nepraneša apie artėjantį „V“ formos atsigavimą.

Mantvidas Žėkas | Orion Kapitalo rinkų skyriaus vadovas

 

Trys didžiausi JAV bankai JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc. and Wells Fargo & Co. paskelbė atidėję apie 28 milijardus dolerių neišmokėtoms skoloms, rezultatas, kurio nesitikėjo nei vienas analitikas. Šį rezultatą aplenkia tik trys paskutiniai 2008 metų mėnesiai. Visų trijų skolintojų ekonominės perspektyvos susitraukė, kadangi COVID-19 pandemija vis dar siautėja šalyje.

„Tai nėra normalus nuosmukis. Recesyvinę dalį, jūs matysite vėliau“, – antradienį sakė JPMorgan generalinis direktorius Jamie Dimon. „Pamatysite šio nuosmukio poveikį. Jūs tiesiog nematysite to iš karto dėl visų skatinimo programų. “

Tikroji ekonominė situacija pasimatys tik vėliau

Nors nedarbo lygis kilo, JAV vyriausybės skatinimo programos padėjo asmenims išlikti mokiems. Taip pat, daugelis pasinaudojo bankų mokėjimo atidėjimo galimybėmis. JPMorgan teigė, kad didžiausių vartojimo paskolų kategorijų vėlavimai sumažėjo arba nepakito, palyginti su ankstesniais metais, o dauguma kredito kortelių ir būsto paskolų klientų, kuriems suteiktas atidėjimas, vis tiek mokėjo.

Šį ketvirtį Wells Fargo patyrė pirmuosius grynuosius nuostolius nuo 2008 metų ir net 80% sumažino dividendus. Visa tai dėl didžiausio paskolų nuostolių (eng. loan-loss) atidėjimo per banko istoriją. JP Morgan ir Citigroup išliko pelningi dėl bankų prekybos skyrių (eng. Trading desks), kurie pasinaudoję rinkos svyravimais, pasiekė rekordinius ketvirčius. JP Morgan prekiautojai (eng. Traders) sumušė paskutinį apyvartos rekordą net 2 milijardais dolerių. O Citigroup fiksuotų pajamos iš obligacijų prekybos pakilo net 68%, įveikdamos net ir optimistiškiausias analitikų prognozes.

Mantvidas
Žėkas
Tačiau net kylančios rinkos negalėjo sustabdyti naujos ekonominės tikrovės, kurią sukėlė JAV nesugebėjimas suvaldyti koronaviruso plitimo, taip, kaip tai pavyko kitoms šalims.

 

Tačiau net kylančios rinkos negalėjo sustabdyti naujos ekonominės tikrovės, kurią sukėlė JAV nesugebėjimas suvaldyti koronaviruso plitimo, taip, kaip tai pavyko kitoms šalims. Dabar JPMorgan mano, kad nedarbo lygis išliks didesnis nei 10% per visus 2020 m., o iki kitų metų pabaigos nukris tik iki 7,7%.

Wells Fargo neveiksnus turtas (eng. Nonperforming assets) nuo pirmojo ketvirčio šoktelėjo 22%, daugiausia dėl paskolų naftos ir dujų bei komercinio nekilnojamojo turto pramonei. Per tą laiką bankas padidino savo kredito nuostolių rezervą 8,4 milijardo JAV dolerių. Citigroup teigė, kad maždaug 3,5 milijardo JAV dolerių padidėjimą didmeninių skolinimo atsargų srityje iš dalies lėmė smarkiai sumažėjęs kredito reitingas.

Goldman Sachs –  kai kurie sugebėjo uždirbti krizės metu

Goldman Sachs nepaisė koronaviruso atneštos krizės ir uždirbo tiek pat per 2020 m. antrąjį ketvirtį, kaip ir prieš metus po to, kai obligacijų prekybos pakilimas kompensavo atidėtų paskolų nuostolių ir teisinių mokesčių padidėjimą. Bankas pranešė, kad metų grynosios pajamos sudarė 2,42 milijardo dolerių, nepakitusios nei prieš metus.

Pastarojo laikotarpio pelnas vienai akcijai buvo 6,26 USD, daug geresnis nei analitikų prognozuotas 3,78 USD, nes bankas pasinaudojo antrąjį ketvirtį 150 procentų obligacijų prekybos pajamų padidėjimu. Obligacijų pajamų rodikliai buvo geriausi per devynerius metus, kadangi pajamos buvo 4,24 mlrd. USD, palyginti su 1,7 mlrd. USD praėjusiais metais.

Goldman akcijų padalinys pasiekė geriausią savo ketvirčio rezultatą per 11 metų, padidindamas pajamas 46 proc. per metus iki 2,94 mlrd. USD.

Pajamos iš investicinės bankininkystės padidėjo 36 procentais per metus. Puikūs šių pagrindinių verslų rezultatai padėjo Goldman pasiekti grynąsias antrojo ketvirčio pajamas visoje grupėje – 13,3 mlrd. dolerių.

Wells Fargo ir Citigroup akcijų kaina antradienį smuko atitinkamai 5,4% ir 2,8%, o JPMorgan mažai pakito. Goldman Sachs akcijos, prieš atsidarant rinkai, padidėjo beveik 4%.

Morgan Stanley

Morgan Stanley antro ketvirčio apyvarta išaugo iki 13,4 mlrd. USD, net 21% aplenkiat geriausią jų ketvirtį. Grynosios pajamos ir materialaus bendro kapitalo grąža (eng. Return on tangible common equity(ROTCE)) taip pat išaugo į nematytą dydį- 3,3 mlrd. USD grynojo pelno ir 18,6% materialaus bendro kapitalo grąžos su 68% išlaidų efektyvumo koeficientu. Pelnas vienai akcijai po praėjusio ketvirčio yra 2,04 USD. Institucinių vertybinių popierių sritis buvo pelningiausias Morgan Stanley skyrius. Palyginti su praėjusiu ketvirčiu, institucinių vertybinių popierių srities pajamos padidėjo daugiau nei 3 milijardais dolerių, o nekompensavimo išlaidos sumažėjo daugiau nei 100 milijonų dolerių. Dėl aukšto klientų aktyvumo padidėjo su operacijomis susijusios išlaidos, kurias kompensavo dramatiškas rinkodaros ir verslo plėtros sumažėjimas bei nuolatinė profesionalių paslaugų išlaidų disciplina.

Bank of America

Bank of America antrą ketvirtį bankas uždirbo 3,5 mlrd. USD grynų pajamų. Dėl šios sumos paskolų nuostolių rezervas buvo padidintas iki 4 mlrd. USD. Pelnas vienai akcijai- 0,37 USD. Pelnas nukrito 3,8 mlrd. USD nuo praėjusių metų antro ketvirčio, būtent dėl rezervo kaupimo. Pajamos nukrito 3% nuo praeitų metų dėl sumažėjusių grynųjų investicinių pajamų, kurios sumažėjo iki 11mlrd. USD. Pasaulinių rinkų (eng. Global Markets) skyriaus rezultatai sušvelnino bendrą padėtį. Pardavimų ir prekybos pajamos per metus išaugo 35% iki 4,4 mlrd USD.

Ateities vis dar priklauso nuo Covid-19 suvaldymo efektyvumo

Apibendrinant pirmuosius bankų rezultatus, geriausiai sekėsi tiems bankams, kurie turi stiprius investicinės bankininkystės ir kapitalo rinkų skyrius, kurių pagalba buvo amortizuojami kitų veiklų nuostoliai ar tiesiog prastesni rezultatai. Artimiausiu metu ypatingai svarbu, kaip JAV seksis tvarkytis su Covid-19 virusu. Tikėtina, kad naujienos susijusios su virusu akcijų kainos pokyčiams turės didesnę įtaką nei faktiniai įmonių rezultatai.

Susiję straipsniai:

– PMI: 2020 m. 06 mėn. rezultatai gamybos ir paslaugų sektoriuose

– Krizės abėcėlė: kas bus jeigu… U, V, W ar net L?

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Mantvidas Žėkas
Orion Securities | Kapitalo rinkų skyriaus vadovas

Konsultuojame:

– Padedame suformuoti investicinį portfelį, konsultuojame rinkų klausimais;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;

Susisiekite:

Mantvidas Žėkas | Kapitalo rinkų skyriaus vadovas
mz@orion.lt