Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
„Orion Ventures“ investavo į naują Lietuvos kosmoso technologijų įmonę „Astrolight“

Kartu su „70 Ventures“ ir LitBAN verslo angelais „Orion Ventures“ nusprendė investuoti į „Astrolight“ – kosmoso ir kibernetinio saugumo pramonėje dirbančią, lietuvių sukurtą bendrovę. Bendrai „Astrolight“ pritraukė 350.000 Eur investiciją iš Lietuvos investuotojų, taip pat gavo ir dvi 200.000 Eur vertės sutartis iš Europos kosmoso agentūros.

„Astrolight“ siekia sukurti naują, žymiai saugesnę ir spartesnę, ryšio priemonę.

Ateities duomenų perdavimas – optiniu spektru

„Mūsų kuriama ryšio technologija įgalina milijonus kartų padidinti perduodamų duomenų pralaidumą kosmose, – sako „Astrolight“ įkūrėjas ir komercijos vadovas Laurynas Mačiulis. – Prognozuojama, kad iš kosmoso į Žemę perduodamų duomenų kiekis per šį dešimtmetį išaugs 14 kartų ir sudarys daugiau nei 500 milijardų gigabaitų. Tokiems duomenų kiekiams perduoti jau nepakaks esamo palydovinio radijo spektro pločio ir teks pereiti prie optinio spektro, panašiai kaip buvo pereita prie šviesolaidinio interneto Žemėje.

„Baigę kurti savo prototipą, ketiname vystyti plačiajuostį antžeminių ir palydovinių optinių stočių tinklą, jis bus skirtas augantiems geoinformacinių duomenų srautams iš kosmoso į Žemę perduoti“, – teigia L. Mačiulis.

Matas Jakubėlis | „Orion Ventures“ vadovas

 

 

„Orion Ventures“ vadovas M. Jakubėlis pastebi: „Nors rinkoje jau egzistuoja keletas įmonių, kurios gamina ir tiekia lazerinio ryšio įrenginius, jų pasirinkimas yra mažas, o kaina kol kas nėra konkurencinga, lyginant su radijo ryšio priemonėmis. Valdant tiek ryšio infrastruktūrą, tiek galint pasiūlyti ryšio priemonių aparatūrą galutiniam klientui galima užtikrinti „pilną produktą“ bei išsaugoti visą vertės grandinę įmonėje. Taip įgyjamas strateginis pranašumas, nes galima optimizuoti tiek technines charakteristikas, tiek pasiūlyti geresnes sąlygas, jei klientas kartu užsisako ir ryšio paslaugas, o įmonė tuo būdu pasididina pelno maržą.“

„Lietuva garsėja savo pasiekimais lazerių srityje ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. „Astrolight“ komanda šioje srityje itin kompetetinga. Mes tikime jų vizija, todėl ir nusprendėme investuoti į šią bendrovę“, – sako M. Jakubėlis.

„Astrolight“ – aukštų kompetencijų komanda

Bendrovę „Astrolight“ 2019 m. lapkritį įsteigė Fizinių ir technologijos mokslų centro bei VILNIUS TECH universiteto mokslininkai. Bendrovė šiuo metu užsiima lazerinės telekomunikacijos įrangos ir paslaugų vystymu bei kuria laisvos erdvės optinio ryšio sistemas, pasižyminčias didesniu duomenų pralaidumu ir saugumu, lyginant su radijo ryšio priemonėmis.

„Astrolight“ labaratorija | „Astrolight“ archyvas

 

Bendrovė siekia įsitraukti į didesnes aukštųjų technologijų produktų gamybos grandines, gaminti ir parduoti produktus vartotojams, užsiimantiems palydovinių sistemų, telekomunikacinės įrangos gamyba, taip pat artimoje ateityje kurti lazerinio palydovinio ryšio priemones ir teikti paslaugas, kurios būtų naudojamos žemojoje orbitoje, o vėliau – ir visoje Saulės sistemoje, užtikrinant ryšį misijoms į kitas planetas. Šiuo metu bendrovėje „Astrolight“ dirba 11 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, tarp jų – fizikai, šviesolaidinių lazerių specialistai, mechanikos ir elektronikos inžinieriai bei programuotojai.

Susiję straipsniai:

– Lietuvos kosmoso technologijų įmonei „Astrolight“ – 550.000 Eur finansavimas

– Nusprendę investuoti į Lietuvos startuolius, „Orion“ sukūrė unikalią motyvacinę sistemą darbuotojams

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Kisieliūtė
Orion Securities | Marketingo ir komunikacijos vadovė

Konsultuojame:

– Įmonių finansai
– Įmonių pardavimai ir pirkimai
– Startuolių finansavimas
– Įmonių vertės nustatymas

Susisiekite:

Matas Jakubėlis | „Orion Ventures“ vadovas
mj@orion.lt