Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
Nusprendę investuoti į Lietuvos startuolius, „Orion“ sukūrė unikalią motyvacinę sistemą darbuotojams

Investicinės bankininkystės įmonė „Orion Securities“ įsteigė „Orion Ventures“ – darbuotojų fondą, kuris investuos į ankstyvos stadijos (angl. early stage) startuolius. Įmonės vadovas Alius Jakubėlis teigia, jog: „Šis fondas sukurtas ne tik siekiant plėsti „Orion“ veiklą į augančią startuolių bendruomenę Lietuvoje ir taip prisidėti prie Lietuvos ekonominio augimo, bet ir nuspręsta panaudoti fondo uždarbį, sukuriant unikalią motyvavimo sistemą komandai. „Orion” kasmet skirs tam tikrą sumą kiekvienam komandos nariui ir už šią sumą komandos narys gaus atitinkamą akcijų opcionų kiekį sukurtame fonde.

Pirmoji investicija jau įgyvendinta

„Orion Ventures“ planuoja investuoti į skirtingus ankstyvos stadijos Lietuvos startuolius.

Pirmoji investicija jau atlikta – tai startuolis, siekiantis pagerinti klientų aptarnavimą, „Oxus.AI“. „Oxus.AI“ produktas – tai dirbtinio intelekto algoritmų pagrindu sukurtas įrankis, perklausantis 100 proc. pokalbių, įvykstančių tarp kliento ir vadybininko, skambučių centruose. Telefoninių pokalbių šnekos turinio analitikos įrankis atpažįsta šneką, išanalizuoja turinį, įvertina pokalbio kokybę pagal tokius pat kriterijus, kaip tradiciniu būdu tai daro vadovas, ir pateikia veiksmingas bei tikslias įžvalgas, kaip gerinti pokalbio kokybę ir kliento patirtį.

Alius Jakubėlis | Orion vadovas

 

„Startuolius atsirenkame itin kruopščiai. Būtent šis startuolis praėjo visus atrankos kriterijus. „Oxus.AI“ sprendžia labai svarbią prastos aptarnavimo telefonu kokybės problemą. Maždaug 40 proc. klientų keičia paslaugos tiekėją dėl prastos patirties kalbant su skambučių centruose dirbančiais vadybininkais, o esami tradiciniai pokalbių kokybės vertinimo ir mokymo įrankiai yra lėti, brangūs ir neefektyvūs. Matydami didelį potencialą, investavome į „Oxus.AI“– teigia A. Jakubėlis.“

Šiuo metu aktyviai ieškome kitų startuolių, į kuriuos galėtume investuoti.

Pridėtinė vertė startuoliui

„Vertindami startuolius pasitelkiame per beveik 30 veiklos metų sukauptą įmonių finansų ir investavimo patirtį. Patyrusi komanda kruopščiai įvertina visus finansinius rodiklius bei skiria laiko išanalizuoti rinką ir įsigilinti į startuolio planus. Jau nuo pirmų pokalbių su startuoliais supratome, kad mūsų finansinė patirtis gali būti itin naudingą konsultuojant jaunus verslus, todėl ne tik investuojame į startuolius, bet siekdami, kad jų rezultatai būtų geri, skirsime papildomo laiko finansiniam atsirinktų startuolių konsultavimui”, – sako A. Jakubėlis.

Jis papildo, jog: „Kalbėdami su startuoliais greitai pastebėjome, jog jauniems verslams dažnai trūksta finansinės informacijos. Dažnas jaunas verslas tiesiog neturi lėšų profesionalų konsultacijoms, todėl mūsų įmonės patirtis ir komandos suinteresuotumas maksimaliai išauginti startuolio vertę, bus itin naudingas su mumis dirbsiantiems startuoliams.“

„Prisidėti prie Lietuvos startuolių augimo, taip pat su „Orion“ komanda siūlome Lietuvos startuoliams pasinaudoti „Orion“ specialistų komandos teikiamomis apskaitos paslaugomis. Pirmus du metus, startuoliai galės naudotis akcijų apskaitos, akcijų perleidimo sandorių registracijos, opcionų registravimo paslaugomis nemokamai. Taip pat suteiksime nemokamas sąskaitas akcininkams.“ (Plačiau apie pasiūlymą)

Unikalus būdas motyvuoti įmonės darbuotojus

Paklaustas kaip kilo idėja, A. Jakubėlis teigia, jog: „Jau kurį laiką galvojome pradėti investuoti į startuolius, o kiekvienam darbuotojui skirdami dalį įmonės pajamų siekiame kurti ilgalaikę vertę visai komandai. Mes dažnai edukuojame klientus apie ilgalaikes investicijų vertes, todėl būdas sukurti tuo paremtą motyvacinę sistemą darbuotojams atrodė itin geras sprendimas. Tiesiog savo pavyzdžiu parodome, kaip svarbu ilgalaikis požiūris į finansus. Mes tikime nuosekliu darbu ir ilgalaike grąža. Tai ne vienintelis būdas investuoti į komandos gerbuvį, mes ir toliau aktyviai investuojame į komandos profesionalumo kėlimą, mokymus, bent kartą per metus su komanda išvykstame į užsienį, bet šis motyvacinis paketas, su galimybe realiai užsidirbti iš sėkmingos investicijos, labiau motyvuoja ir įtraukia visą komandą.“

„Komanda idėją labai palaiko ir džiaugiasi, kad įmonė rado tikrai unikalų būdą sukurti motyvacinę sistemą. Idėja sulaukė didelio susidomėjimo, savanoriško noro įsitraukti į projektą, komanda sugrįžo su tikrai geromis idėjomis. Kiekvienas laisvai gali rinktis, ar metų gale gauti bonusą, ar investuoti į fondą. Džiugu buvo matyti, kad komanda irgi patikėjo ilgalaikės investicijos vertingumu. Tikiu, kad drauge pasieksime labai gerų rezultatų.“ – sako „Orion“ vadovas.

 

Susiję straipsniai:

Oxus.ai pritraukė 800 tūkstančių Eur investiciją
Verslo Žinios
– Daugiau įžvalgų rasite mūsų You Tube kanale

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Kisieliūtė
Orion Securities | Marketingo ir komunikacijos vadovė

Konsultuojame:

– Padedame suformuoti investicinį portfelį, konsultuojame rinkų klausimais;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;

Susisiekite:

Alius Jakubėlis | Orion vadovas
aj@orion.lt