Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




Ar su moterimis investuotojomis bendrauti kitaip nei su investuojančiais vyrais?

Jau 25 metus dirbdami su klientais ir padėdami jiems investuoti bei valdyti savo turtą, negalime likti abejingi faktui, kad moterų investuotojų skaičius Lietuvoje auga itin lėtai. Moterys į pinigus žiūri kitaip nei vyrai, bet kad paskatinti jas investuoti, ar tikrai reikia skirti išskirtinį dėmesį, elgtis kitaip nei su invetsuojančiais vyrais?

Orion investicinės bankininkystės ekspertė Kristina Pyplienė šiame interviu kalbina turto valdytoją, verslo patarėją ir viešąją pranešėją Indrę Butkevičiūtę, kad ji pasidalintų savo patirtimi ir įžvalgomis dirbant su moterimis investuotojomis.

Indrė baigė ekonomikos ir verslo studijas UCL Londone savo karjerą pradėjo „Morgan Stanley Private Wealth Management“ įmonėje. Ten ji 8 metus dirbo su investavimo sprendimais, skirtiems didelius turtus valdantiems klientams iš Islandijos ir Baltijos šalių. Palikusi „Morgan Stanley“ banką, Dž. Britanijoje įkūrė gerovės valdymo paslaugas moterims teikiančią įmonę „Lily Advisory“.

Indrė Butkevičiūtė | Turto valdytoja, verslo konsultantė ir „Lily Advisory“ steigėja

Kristina: Kaip gimė idėja įkurti gerovės valdymo įmonę, teikiančią paslaugas tik moterims?

Indrė: Dirbadama investicinės bankininkystės srityje, pastebėjau, jog investavimo pasaulyje dominuoja vyrai. Moterys net būdamos sėkmingos verslininkės, pinigų ir laiko investavimo klausimams ištiesų skiria mažai dėmesio arba jo neskiria visai. Aš tvirtai tikiu, kad visi turime būti atsakingi už savo asmeninius finansus, mes visi turėtume galvoti apie savo pinigų investavimą ir tai nebūtinai yra sudėtinga ar nuobodu. Moterims tereikia pagalbos, kad jas padrąsintų ir nukreiptų.

Supratau, jog noriu dalintis savo patirtimi ir žiniomis, padėti moterims tapti aktyvesnėmis dalyvėmis investavimo pasaulyje. Taip gimė idėja įsteigti gerovės valdymo įmonę „Lily Advisory“, kuri teiktų turto valdymo ir finansinio planavimo paslaugas išskirtinai tik moterims.

K: Ar jūsų nuomone moterys turėtų būti išskiriamos iš kitų investuotojų?

I: Remiantis įvairiais tyrimais, apklausomis ir savo patirtimi, galiu teigti, jog vyrų ir moterų požiūris į pinigus ir investavimą labai skiriasi, todėl ir aptarnavimas, mano nuomone, turėtų skirtis.

Kiekvienas investavimo pasiūlymas turi būti individualus, pritaikytas konkrečiam asmeniui. Aš visiškai suprantu tuos žmones, kuriems toks požiūris nepriimtinas, nes gal būt jie mano, jog tai yra feminizmas. Tačiau moterų investuotojų skatinimas ir specialus dėmesys moterims, siekiant paskatinti jas investuoti ir planuoti savo finansinę ateitį, neturi nieko bendro su feminizmu.

„Lily Advisory“ yra vieta kurioje moterys gali pasimokinti ir pasitarti, kaip geriausia būtų siekti savo finansinių tikslų. Ilgainiui dirbant su moterimis investuotojomis, susibūrė moterų klubas, kuriame moterys tarpusavyje dalinasi savo patirtimi ir mokosi, kaip investuoti.

K: Moterų investuotojų yra tik apie 4 proc… Ar išoriniai reguliavimai, kaip lygios lyčių teisės, vienodas darbo užmokestis už tą patį darbą, kvotos įmonių valdybose, t.t. gali prisidėti prie moterų investuotojų skaičiaus augimo?

I: Praėjo 100 metų nuo tada, kai pirmą kartą balsavo britės moterys. Per pastaruosius kelerius metus daugelyje skirtingų pramonės šakų, kuriose anksčiau vyravo vyrai, daug pastangų buvo suteikiama moterų įgalinimui, lyčių lygybei ir vienodam atlyginimui. Galingi demografiniai, ekonominiai ir technologiniai pokyčiai padeda padidinti moterų finansinę galią ir nepriklausomybę.
Moterims vis labiau įprasta paveldėti turtus, kurie dažniausiai būdavo perduodami paveldėtojams vyrams, kaip kultūros tradicijų dalis. Be to, daugiau moterų siekia aukštojo mokslo, kopia karjeros laiptais ir pasirenka šeimas kurti vėliau.

Deja, dangus nevisur žydras ir su drugeliais, apie tai byloja statistika:

• Remiantis Chartered Insurance Institute ataskaita, Jungtinėje Karalystėje 52 proc. 20 metų amžiaus moterų teigia, kad nesupranta pakankamai, kad galėtų priimti sprendimus dėl santaupų pensijoje, nors moterys į pensiją išeina anksčiau nei vyrai.

• Toje pačioje ataskaitoje teigiama, kad tik 37 proc. moterų nuo 18 iki 24 metų jaučiasi labai užtikrintai tvarkydamos savo pinigus. „EY“ atlikto tyrimo duomenimis, kalbant apie investicinę bankininkystę, moterys neturi teigiamo požiūrio į tai.

• Apie 73 proc. moterų klienčių mano, kad jų privatus bankininkas jas neteisingai supranta ir negali įsijausti. 62 proc. moterų nori apsvarstyti galimybę keisti savo turto valdytoją.

Manau, jog finansų sektorius turi tobulėti, pokyčiai turi įvykti, kad moterys klientės būtų patenkintos ir aktyviau investuotų.

Indrė
Butkevičiūtė
„Moterų investuotojų skatinimas ir specialus dėmesys moterims, siekiant paskatinti jas investuoti ir planuoti savo finansinę ateitį, neturi nieko bendro su feminizmu.“

 

Išoriniai reguliavimai, kaip lygios lyčių teisės, vienodas darbo užmokestis už tą patį darbą ir t.t. netiesiogiai, bet gali prisidėti prie investuojančių moterų skaičiaus augimo. Dėl visų šių diskusijų ir pokyčių viešumoje, aktyvuojamos moterų padėties temos, ir tai yra gerai – juk akivaizdu, kad pokyčių reikia ir reikia, kad jie vyktų sparčiau. Tik kaip jau minėjau, nereikia nueiti į kraštutinumus ir to vadinti feminizmu.

K: Pastaraisiais metais skiriamas didelis dėmesys moterų valdomiems fondams, kuriasi rizikos kapitalo fondai, investuojantys į moterų valdomus verslus. Kokias tendencijas pastebite jūs?

I: Pirma, žmonės vis labiau supranta, kad moterų finansinis raštingumas yra problema. Antra, žmonės vis dažniau pastebi, kad ši problema yra didžiulė verslo galimybė. Moterų įkurtos įmonės dažnai yra nepastebimos, nors jos gali tapti didelėmis, įtakingomis ir sėkmingai dirbančiomis įmonėmis. Kas nenorėtų pasinaudoti šia proga ir padėti šioms steigėjoms plėsti savo verslą?

Investavimas į moterų valdomus verslus lėtai, bet užtikrintai daro teigiamą poveikį tradicinėms investicinės bankininkystės įmonėms. Finansų įstaigos siekia įdarbinti moteris į asocijuotų ir jaunesniųjų partnerių pareigas, kad sukurtų stiprų būsimų lyderių rinkinį.

Indrė
Butkevičiūtė
„Taip pat pastebiu, jog moterys investuotojos permąsto savo investavimo strategiją ir aktyviau pradeda nukreipti savo investicinio portfelio dalį į fondus, kurie finansuoja būtent į moterų kuriamus verslus.“

 

Taip pat pastebiu, jog moterys investuotojos permąsto savo investavimo strategiją ir aktyviau pradeda nukreipti savo investicinio portfelio dalį į fondus, kurie finansuoja būtent į moterų kuriamus verslus. Tokiu būdu jos paremia ir skatina naują moterų vadovių ir verslo lyderių kartą.

Šis pasikeitimas, kaip moterys paskirsto savo turtus, yra tiesiogiai susijęs su išaugusiu į moteris orientuotų sprendimų kūrimu. Pirmą kartą moterys verslininkės, kuria moterims investuotojoms pritaikytus produktus ir paslaugas. Tai nepaprastai įdomus laikas dalyvauti šiame procese.

K: Indre, esi moteris, investuotoja, verslininkė. Kaip manote, koks yra didžiausias iššūkis moterims verslininkėms? Ką patartumėte tam įveikti?

I: Iššūkiai, su kuriais susiduria moterys, iš esmės yra panašūs į iššūkius, su kuriais susiduria visi verslininkai. Joms reikia istorijos, kuria žmonės gali tikėti, plano, kaip tą istoriją įvykdyti, ir išteklių, kad projektą tinkamai atliktumėte. Mano patirtimi, moterys yra puikios rengėjos ir planuotojos. Mums kartais trūksta kolegų vyrų pasitikėjimo, todėl mes skiriame daug dėmesio pasiruošimui. Mes paprastai orientuojamės į smulkmenas, todėl manau, kad šiandien matome tiek daug sėkmingų moterų CFO.

Tinklas, susijęs su verslininkyste, mums yra sudėtingesnis, nes jis buvo sukurtas aplink vyrus, tačiau jis pradeda keistis. Turime rasti savo unikalius prisijungimo būdus, kurie dažnai skiriasi nuo būdų, kuriais jungiasi vyrai.

Įvertinkite straipsnį:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...

Susiję straipsniai:

– Kas trukdo moterims investuoti?

– Kodėl moterų investuotojų tiek mažai?

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Kristina Pyplienė
Orion Securities | Investicinės bankininkystės ekspertė