Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
Turto valdymas – unikalus sprendimas kiekvienam

Profesionalus turto valdymas jau kurį laiką nebėra rinkos naujovė. Nors didžioji dauguma Lietuvos verslininkų vis dar itin aktyviai dalyvauja savo sukurtuose versluose ir nenoriai iš jų traukiasi – pamažu pradedame matyti rinkos postūmį centralizuoto turto valdymo link. Tai vyksta dėl keletos priežasčių – pradedant laiko ar kompetencijų stoka, baigiant noru išsaugoti turtą bei, be abejo, pasirūpinti palikuonimis.

Marius Jakulis Jason diskusijos su „Orion Wealth“ vadovu Mindaugu Strėliu metu dalinasi, kokią naudą turto konsolidavimas suteikė jo šeimai, kiek tai truko bei kas svarbiausia, norint įgyvendinti tokią struktūrą.

 

Nenuostabu, jog dažniausiai turto valdymo rolės perdavimas vyksta palaipsniui. Pirmiausia profesionalams perduodamas likvidžių investicijų valdymas, siekiant užtikrinti optimalią turto diversifikaciją bei augimą. Tuomet pamažu į verslo bei kito šeimos turto valdymą įtraukiami profesionalūs turto valdytojai. To pasekoje matome ir susidarančias tendencijas – tarp jų ir ”holding‘ų“ ar tam tikrais atvejais net šeimos biurų kūrimą.

Kokią naudą atneša profesionalus bei konsoliduotas turto valdymas?

1. Verslo plėtra bei turto tęstinumas
Augant verslui bei ypatingai plečiant jį į tarptautines rinkas, net ir verslo įkūrėjui ne visuomet užtenka kompetencijų jį suvaldyti. Jau nekalbant apie tai, jog iš anksto suformuota profesionalų komanda bei aiškiai iškomunikuotos šeimos vertybės užtikrins sklandų turto valdymą bei tęstinumą net po įkūrėjo mirties.

2. Laiko taupymas
Turint profesionalius patarėjus ar turto valdytojus, investuotojas turi prabangą alokuoti savo laiką svarbiausiems procesams – pavyzdžiui, idėjų generavimui, paliekant įgyvendinimą profesionalų komandai.

3. Gerovė vaikams
Tai, jog vaikai ne visada turi natūralių gabumų prisijungti prie tėvų verslo, yra įprasta bei suprantama. Turto konsolidavimas bei profesionalus valdymas leidžia palikuoniams prisidėti prie verslo bei vystyti verslo šakas, kurios yra aktualios bei mielos būtent jiems, o kitas – palikti savo srities specialistams.

4. Turto apsauga
Dažniau pasitaikanti situacija nei gebėjimų stoka tarp palikuonių yra tiesiog noro prisidėti prie tėvų vystomo verslo trūkumas. Tokiu atveju profesionalus turto valdymas palikuoniams gali suteikti prieigą prie ekonominės verslo naudos, tačiau jokiu būdu neleidžiant turto parduoti ar kitaip iššvaistyti.

Pavyzdys, kuriuo verta sekti

Investuotojas bei filantropas Marius Jakulis Jason – vienas iš pirmųjų Lietuvos verslininkų, taip atvirai kalbančių apie paveldėjimo bei turto planavimo svarbą. Jo teigimu, tai turėtų būti kone svarbiausia kiekvieno verslininko misija. „Reikia turtą planuoti šiandien, kuomet Tu pats turi galimybes kurti bei dirbti kartu kaip komanda – bendro tikslo link. Jei lauksi, kol kiti tai padarys po Tavo mirties – tikrai niekada nebus taip, kaip įsivaizdavai.“ – įsitikinęs Marius Jakulis Jason.

 

Susiję straipsniai

– Daugiau Orion finansų ir investavimo apžvalgų rasite mūsų YouTube kanale
MJJ Fondo internetinis puslapis
– Orion ir Marius Jakulis Jason: Kodėl populiarėja viešbučiai prie oro uostų?
– “Orion Wealth Management” akiratyje – naujovės švietime

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Kisieliūtė
Orion Securities | Marketingo ir komunikacijos vadovė

Turite klausimų?

– Padedame išsaugoti, diversifikuoti bei išauginti Jūsų turimą turtą;
– Paruošiame asmenines investavimo strategijas, organizuojame ir prižiūrime projektų įgyvendinimą;
– Konsultuojame verslo valdymo klausimais;
– Parengiame turto išsaugojimo strategiją ateities kartoms;
– Valdome pinigų srautus bei finansavimo poreikius;
– Prižiūrime filantropinę ir labdaringą veiklą.

Susisiekite:

Mindaugas Strėlis | Orion Wealth vadovas
ms@orion.lt