Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
Sėkmingas skrydis į Krokuvos rinką

“Orion Securities” balandžio pabaigoje sėkmingai baigė jau antrojo „Airport Hotel Fund“ subfondo – „Krakow Airport Hotel“ – platinimą. Pusšimtis investuotojų prisidėjo prie jau 2021 m. I ketv. veiklą pradėsiančio pirmojo ekonominės klasės tarptautinio prekinio ženklo viešbučio vystymo prie Krokuvos oro uosto.

Būsimojo 3 žvaigždučių viešbučio sklypas prie tarptautinio oro uosto jau įsigytas, o statybų leidimas – išduotas, todėl viešbučio statybų pradžia bus skelbiama ne vėliau, nei šių metų paskutinį ketvirtį.

Viešbučio prie tarptautinio Krokuvos oro uosto projektas

 

Ekonominės klasės viešbutis puikiai tiks ne tik verslo keliautojams, kuriems Krokuvos oro uostas taps tik trumpa stotele, bet ir turistams, atvykusiems aplankyti pagrindinius Krokuvos traukos centrus – Aušvico koncentracijos stovyklą, Krokuvos senamiestį, Veličkos druskos kasyklas ir kt. Netoliese esantis A4 greitkelis, kuriuo keliauja dideli srautai žmonių į kitas Centrinės ir Vakarų Europos šalis, pavers viešbutį puikia vieta nakvynei prieš pasiekiant galutinį tikslą.

Šiuo metu viešbučio valdymą svarstoma patikėti vienam iš puikiai žinomų tarptautinių ženklų – iBis Styles, Hampton, Park Inn arba Moxy.

Pirmieji rinkoje

Dėl itin didelio susidomėjimo institucinių investuotojų net nebepasiekęs projektas per trumpą laiką viešbučio vystymui surinko 5 milijonus eurų. Tikslinė fondo metinė grąža siekia 20%, o fondo investavimo periodas – 5 (+3) metai.

Karolis Pikūnas – Orion Investicinės bankininkystės skyriaus vadovas

 

Karolis
Pikūnas
“Mes džiaugiamės turėdami progą pasiūlyti savo investuotojams itin išskirtinę investicinę idėją bei prieigą prie įvairaus spektro geografinių zonų bei turto klasių. Augantys turizmo mastai tiesiogiai paveikia kiekvieną iš mūsų, todėl investuotojai puikiai supranta nišinio projekto poreikį bei potencialą. Amžiuje, kuomet laikas yra vienas svarbiausių investicinių aspektų, būti pioneriais tokioje srityje – itin didelis pliusas”.

 

Investicinės bankininkystės vadovas Karolis Pikūnas teigia, jog nekilnojamas turtas visuomet buvo populiari bei labiausiai suprantama turto klasė, tačiau tokio tipo projekto rinkoje iki šiol nebuvo.

“Mes džiaugiamės turėdami progą pasiūlyti savo investuotojams itin išskirtinę investicinę idėją bei prieigą prie įvairaus spektro geografinių zonų bei turto klasių. Augantys turizmo mastai tiesiogiai paveikia kiekvieną iš mūsų, todėl investuotojai puikiai supranta nišinio projekto poreikį bei potencialą. Amžiuje, kuomet laikas yra vienas svarbiausių investicinių aspektų, būti pioneriais tokioje srityje – itin didelis pliusas”, – sako K. Pikūnas.

Šiuo metu rinkoje investuotojai, kuriuos domina didesnio masto nekilnojamo turto projektai, gali rinktis investuoti į jau išvystytus bei veikiančius objektus. Tačiau vystymo projektai, tokie kaip Krokuvos oro uosto viešbutis, vilioja investuotojus didesne grąža, bet tuo pačiu pasižymi ir savomis rizikomis.

“Pasyvus dalyvavimas tokiame projekte su minimalia investavimo suma sukuria išskirtinę portfelio diversifikacijos galimybę”,- teigia K.Pikūnas, pabrėždamas, jog vis dėlto tokia investicija neturėtų sudaryti daugiau nei 15% investicinio portfolio vertės. Jo nuomone, projekto įgyvendinimas fondo struktūroje palengvina investuotojų pasirinkimą – kadangi fondo veiklą prižiūri profesionalų komandą, investuotojas gali ramiai stebėti projekto eigą be jokių papildomų pastangų.

Patrauklumo projektui suteikia ne tik lokacijia bet ir projekto valdymui pasirinkta komanda

Mindaugas Strėlis – Orion Gerovės valdymo skyriaus vadovas

 

Didelio susidomėjimo projektas sulaukė ir dėl savo lokacijos. „Investuotojai šiuo metu itin palankiai žiūri į Lenkijos ekonomiką. Dauguma jų kuria ten savo verslus ar bendradarbiauja su ten jau egzistuojančiomis kompanijomis. Taip pat, įdomus faktas – nors projekto investicija bus vykdoma Lenkijos zlotais, nei vienas investuotojas nepanoro apsidrausti nuo valiutų kursų svyravimo.“,- pasakoja K. Pikūnas.

Nepaslaptis, jog projektui patrauklumo ir pasitikėjimo taip pat suteikia stipri įgvendinimo komanda. Nors visai neseniai įsikūręs, “Orion Wealth Management” skyrius jau gali pasidžiaugti tvariu bendradarbiavimu su investuotoju Mariumi Jakuliu Jason, kuris ir yra vienas iš pagrindinių šios idėjos pradininkų.

„Mariaus patirtis viešbučių vystymo versle suteikia išskirtinę prieigą ne tik prie partnerių gausos, bet ir unikalių rinkos žinių“, – dalinasi „Orion Wealth Management“ vadovas Mindaugas Strėlis. Mindaugo teigimu, nišinės idėjos gimsta sujungus turimą p. Mariaus patirtį bei „Orion” komandos kompetenciją.

„Oro uostų viešbučių projektas – tik pradžia, toliau pradedame vystyti naujo koncepto studentų bendrabučių tinklą bei pirmąją tarptautinę viešbučių verslo aukštąją mokyklą Šiaurės Europoje. Įdomu tai, jog visi šie projektai – vienas kitą papildantys“,- pasakoja M. Strėlis.

Kita stotelė – Centrinė Europa

Oro uosto viešbučių portfelį jau šiais metais papildys naujas projektas prie didžiausio Baltijos šalyse – Rygos – oro uosto. „Pradinis tikslas niekada nebuvo plėstis į Europą, tačiau supratę idėjos unikalumą bei pajutę išorinį susidomėjimą, labai greitai atradome galimybes plėtrai”,- pasakoja Mindaugas Strėlis. Anot jo, šiuo metu komanda žvalgosi bei veda derybas jau keliose Europos sostinėse, tokiose kaip Liubliana bei Praha.

Mindaugas
Strėlis
„Pradėjome Vilniumi bei kaimyninėmis šalimis, toliau judame gilyn į Europą“.

 

Vilniaus oro uosto viesbutis

„Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre” prie tarptautinio Vilniaus oro uosto projektas

 

Prasidėjus „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre” statyboms, buvo sulaukta daug bendradarbiavimo pasiūlymų tiek iš tarptautinių viešbučių prekinių ženklų, tiek iš panašia veikla užsiimančių bendrovių, norinčių prisidėti prie koncepto plėtros.

Naujas projekto tikslas – sukurti išskirtinį oro uosto viešbučių portfelį, kuris būtų patrauklus ne vienam didesniam tarptautiniui investuotojui. „Pradėjome Vilniumi bei kaimyninėmis šalimis, toliau judame gilyn į Europą“,- sako M.Strėlis.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Susiję straipsniai:

Keliavimo tendencijos: oro uostų viešbučių era

Verslo žiniose: Lietuviai investicijai Krokuvoje sunešė 5 mln. Eur: tikisi 20% metinės grąžos

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Gecaitė
Orion | Investicinė bankininkystė