Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
Medicinos bankas: obligacijų platinimas

Medicinos bankas kreipėsi į Orion su tikslu sustiprinti banko kapitalą ir diversifikuoti finansavimo šaltinius išleidžiant subordinuotas obligacijas. Bankų kapitalas skirstomas į keletą lygių: pirmo lygio kapitalą sudaro akcijos, o subordinuotos paskolos ar obligacijos patenka į antro lygio kapitalą.

Bankų veikla yra griežtai prižiūrima Lietuvos banko ir skirtingo lygio kapitalui yra taikomi specifiniai pakankamumo reikalavimai. Neužtikrinus tinkamo pakankamumo rodiklių laikymosi, tvari paskolų portfelio plėtra neįmanoma, todėl buvo nuspręsta stiprinti banko kapitalą. Buvo nuspręsta kapitalą didinti ne akcininkų lėšomis, o pritraukiant lėšas iš investuotojų. Subordinuotos obligacijos buvo pasirinktos kaip tinkamiausias instrumentas.

Orion rolė šiame projekte

Orion šiame projekte buvo atsakingi už visą investicijų pritraukimo ciklą nuo pasiruošimo darbų – finansinio modelio ir pristatomosios medžiagos investuotojams paruošimo, prospekto rengimo kartu su teisiniais patarėjais ir tvirtinimo Lietuvos banke – iki platinimo instituciniams ir mažmeniniams investuotojams.

Į obligacijų emisiją pavyko pritraukti daugiau nei 50 investuotojų iš Baltijos šalių, kurie investavo 2.2 mln. EUR. Obligacijų emisija buvo įtraukti į Nasdaq Baltic skolos VP prekybos sąrašą.

Projekto tipas Viešas obligacijų platinimas
Klientas UAB Medicinos bankas
Projekto vertė 2.2 mln. EUR
Orion rolė Platinimo organizatorius
Obligacijų kupono dydis ir trukmė 7%, 7 metai
Projekto trukmė 4 mėn.
Metai 2018
Irmantas Kamienas
„Medicinos banko“ tarybos pirmininkas
„Sėkmingas darbas su Orion išplatinant subordinuotų obligacijų emisiją sustiprino banko kapitalą, o tai prisidėjo prie spartaus portfelio augimo, išlaikant tvarius kapitalo pakankamumo rodiklius.“

 

Projekto vadovo įžvalgos

Karolis Šarūnas | Orion Įmonių finansų skyriaus vyr. projektų vadovas

 

„Nors subordinuotos obligacijos bankams yra įprastas finansavimo instrumentas, tačiau daugeliui investuotojų specifiniai bankų veiklos rodikliai ir reguliavimas nėra pažįstami. Dėl šios priežasties obligacijų platinimo metu turėjome iššūkį tinkamai iškomunikuoti tokio instrumento struktūrą, privalumus ir rizikas, ypač mažmeniniams investuotojams, kurie sudarė didžiąją dalį investavusiųjų. Taip pat, lyginant su kitomis viešomis obligacijų emisijomis, kai turi būti tvirtinamas siūlymo prospektas, šiuo atveju Lietuvos bankas buvo ypatingai reiklus prospektui dėl to, kad emitentas yra bankas, kurio veikla ir taip yra griežtai reguliuojama to pačio Lietuvos banko. Tai pareikalavo intensyvaus visos komandos įstraukimo jau pasiruošimo etape.“ – Karolis Šarūnas, projekto vadovas.

Susiję straipsniai:

– Verslo Žinios: Medicinos banko obligacijų laimikis – 2,2 mln. Eur

– 15 min: Medicinos banko obligacijos – „Nasdaq“ Baltijos rinkoje

 


„Orion Securities“ – „Pandea Global M&A“ patarėjų tinklo narys

Ši tarptautinio patarėjų tinklo narystė suteikia „Orion“ komandai išskirtinę prieigą prie užsienio pirkėjų ir investuotojų, o mūsų klientams, įsikūrusiems Lietuvoje, prieigą prie didesnio skaičiaus įsigijimo objektų, kurie atvertų naujas geografijas. Taip pat mūsų bendradarbiavimas suteikia klientams galimybę konsultuotis su „Pandea“ konsultantais, kurie galėtų padėti ir patarti mūsų klientams verslų plėtros užsienyje klausimais.

Konsultuojame:

Obligacijų išleidimo, verslo pirkimo, pardavimo, susijungimo klausimais.

Susisiekite:

Karolis Šarūnas | Orion įmonių finansų skyriaus vyr. projektų vadovas
ks@orion.lt