Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
„Orion“ išplatino trumpalaikes „Sun Investment Group“ obligacijas už 3,3 mln. EUR

Investicinės bankininkystės įmonė „Orion Securities“ užbaigė ne viešą „Sun Investment Group“ dukterinės įmonės trumpalaikių obligacijų emisijos platinimą. Šios obligacijų emisijos metu įmonė pasiskolino 3,3 mln. Eur. Numatytas emisijos terminas 15 mėn. su išankstinio išpirkimo galimybe, o metinė palūkanų norma – 12%.

Pritrauktos lėšos bus panaudotos dviejų 4,6 MW nutolusių saulės parkų Lietuvoje statybos darbų finansavimui.

Investuotojų susidomėjimas atsinaujinančios energetikos sektoriumi nemažėja ir tam įtakos turi regiono siekis didinti energetinę nepriklausomybę bei Europos Sąjungos žaliojo kurso tikslai.

„Sun Investment Group“ vardas ir patirtis, vystant bei parduodant saulės energetikos projektus, taip pat buvo vienas iš patrauklių investicijos faktorių. Įmonių grupė yra ne tik viena iš šio sektoriaus lyderių Lietuvoje, tačiau ir reikšmingas bei pripažinimo sulaukęs Europinis žaidėjas, apimantis pilną elektrinių vystymo ciklą nuo plyno lauko paruošimo iki statybos bei aptarnavimo.
„Savaime suprantama, kad investuotojai siekė įsivertinti tiek nutolusių parkų vystymo, tiek komercines (realizavimo) rizikas. Tačiau atsižvelgiant į pažengusią finansuojamų projektų vystymo stadiją, jau sudarytas rangos sutartis bei aiškų pardavimo planą, investuotojai rizikas įvertino kaip valdomas, o pačią investicinę galimybę kaip patrauklią,“ – teigia „Orion Securities“ įmonių finansų skyriaus vadovas Mykantas Urba.

Mykantas Urba | Orion įmonių finansų skyriaus vadovas

„Galiausiai, papildomą garantą obligacijų turėtojams suteikia pirminis vystomų parkų įkeitimas, kuris apima visą saulės jėgainių įrangą, iki šio momento atliktas vystytojo investicijas bei su projektų pardavimais susijusias gautinas sumas. Tai padeda reikšmingai sumažinti emisijos rizikos profilį.“ – papildo M.Urba.

Sun Investment Group įmonių grupės Lietuvos regiono vadovas Aidas Ignatavičius teigia, kad pritrauktas finansavimas leis lankstesnėmis sąlygomis įgyvendinti numatytus nutolusių saulės parkų projektus.

Sun Investment Group įmonių grupės Lietuvos regiono vadovas Aidas Ignatavičius

„Dirbdami skirtingose Europos šalyse matome, jog Lietuva išlieka perspektyvia rinka investuotojams. Tai patvirtino ir nemenkas susidomėjimas, kurio sulaukėme pradėję finansavimo procesą. Iki šiol sėkmingai įgyvendinome ir pardavėme keturis nutolusius saulės parkus Lietuvoje, o pritrauktos lėšos padės ir toliau sklandžiai vystyti projektus,“ – sako A. Ignatavičius.

Daugiau informacijos:

Saulės energetikos įmonė obligacijomis pasiskolino už 12% palūkanas

– Plačiau apie kitus obligacijų platinimo projektus galite skaityti čia.

Norite gauti žinutę apie ateities obligacijų platinimus?

Prašome parašyti mums el. laišką į obligacijos@orion.lt ir mes įtrauksime jus į informacijos gavėjų sarašą.

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Kisieliūtė
Orion Securities | Marketingo ir komunikacijos vadovė

Konsultuojame:

– Įmonių finansai
– Įmonių pardavimai ir pirkimai
– Startuolių finansavimas
– Įmonių vertės nustatymas

Susisiekite:

Mykantas Urba | Įmonių finansų skyriaus vadovas
mu@orion.lt