Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
„European Student Housing Fund“ investuos 31 mln. EUR į projektą Lenkijoje

Investicijų bendrovės „I asset management“ fondo „European Student Housing Fund“ sėkmingai vystomi privačių studentų namų įgyvendinimo projektai Lietuvoje ir Latvijoje paskatino spartinti plėtrą Lenkijoje. Tai bus didžiausias fondo įgyvendinamas studentų namų statybų projektas – iš viso studentų namų Krokuvoje statyboms planuojama sutelkti 31 mln. EUR investicijų.

Šiuo metu telkiamos galutinės 9,5 mln. EUR investicijos. Fondas Krokuvoje jau pasirinko ir užsitikrino žemės sklypą su leidimu statyboms bei sudarė konsorciumą su projektą įgyvendinsiančia Lenkijos statybų bendrove.

Projekto planai

Numatoma, kad privatūs studentų namai Krokuvoje pradės veikti iki 2023 metų rudens, o statybos prasidės jau šiemet spalį. „Tai didžiausias ir ambicingiausias mūsų projektas, savo dydžiu daugiau nei dvigubai pranokstantis mūsų įgyvendinamus projektus Vilniuje ir Rygoje sudėjus kartu – Krokuvoje Numatomas bendras pastato bendras plotas įskaitant požeminį garažą sieks daugiau 21 tūkst. kv. metrų. Planuojama jame įrengti 566 kambarių ir 1,6 tūkst. kv. m bendrųjų erdvių“, – pasakoja Matas Mockeliūnas, projektą įgyvendinančio „European Student Housing Fund“ partneris, atsakingas už investicijas.

Matas Mockeliūnas, projektą įgyvendinančio „European Student Housing Fund“ partneris, atsakingas už investicijas

Imponuoja Lenkijos dydis ir neišnaudota kokybiško būsto studentams niša

Lenkijoje „European Student Housing Fund“ fondas planuoja investuoti į dar kelis studentų namų projektus. „Įžvelgiame dideles projekto Krokuvoje ir kituose didžiuosiuose Lenkijos miestuose perspektyvas – mūsų analizė rodo, kad kokybiško būsto studentams pasiūla yra menka, dauguma universitetų valdomų bendrabučių yra gana prastos kokybės. Imponuoja ir pats Lenkijos dydis, aukštojo mokslo studentų skaičius bei iki šiol neužimta kokybiško būsto studentams ir jauniems profesionalams niša. Pradėdami realizuoti projektą Krokuvoje, mintyse jau esame Varšuvoje ir Poznanėje ir Vroclave, kur šiuo metu ieškome investicijoms ir statyboms strategiškai patogių vietovių“, – sako M. Mockeliūnas.

„I Asset Management“ fondas projektą įgyvendina kartu su „Mota-Engil“, kuri yra viena didžiausių statybų bendrovių Lenkijoje ir neseniai užbaigusi panašius studentų namų projektus Gdanske ir Lisabonoje. Fondas taip pat pasitelkė pripažintus tarptautinius ekspertus studentų namų turto klasėje – Austrijos konsultacijų bendrovę BONARD.

Pasak BONARD generalinio direktoriaus Samuelio Vetrako, Studentų būstas yra viena iš paklausiausių  turto klasių investuotojams dėl parodyto puikaus atsparumo –  ir gerais, ir pandeminiais laikais, studentų namų užimtumas viršijo 90 proc., o tai lemia mažą riziką ir nuolatines pajamas investuotojams. „Lenkija yra viena iš nedaugelio šalių, kurioje investuotojai gali rasti apimties,  paklausos ir nepakankamai prisotintos rinkos derinį. Be to, pastaraisiais metais ir paklausa, ir nuomos kaina didėjo“, – sako S. Vetrakas.

Pasak BONARD atstovo, profesionaliai valdomi privatūs studentų namai tampa populiariu Lenkijos studentų ir jaunų specialistų pasirinkimu dėl juose teikiamų paslaugų ir esančios bendruomenės – panašiai kaip ir Vokietijoje ar Prancūzijoje, kur ši turto klasė jau yra tapusi standartu. „Krokuvą matome  yra viena iš tinkamiausių rinkų, kurioje daugėja vietos ir atvykstančių tarptautinių studentų, taip pat jaunų specialistų, kurie ieško modernaus būsto centrinėse vietose“, – pastebi S. Vetrakas.

Augantis susidomėjimas šia turto klase

Fondui investicijas telkiančio „Orion Securities“ investicinės bankininkystės vadovas Karolis Pikūnas pastebi, kad Privatūs studentų namai investuotojams išlieka patrauklia turto klase, garantuojančia stabilias pajamas iš jų užimtumo. „Lenkija šiuo metu yra daugelio tarptautinių investuotojų radare, ji traukia ir Lietuvos investuotojus, kurie čia jau yra investavę į įvairius kitus nekilnojamojo turto projektus, žino rinkos galimybes, todėl yra linkę investicinius portfelius į NT šioje šalyje didinti ir toliau“, – sako K. Pikūnas.

Karolis Pikūnas | Orion investicinės bankininkystės vadovas

 

Krokuva yra augantis antras didžiausias miestas Lenkijoje ir pagrindinis šalies mokslo, akademinis ir startuolių centras.  Remiantis „Bonard“ naujausiais duomenimis, iš viso Krokuvoje veikia 22 universitetai ir kolegijos, kuriuose šiuo metu studijuoja daugiau nei 133 tūkst. studentų, įskaitant beveik 8 tūkst. studentų iš užsienio, kurių skaičius kasmet auga.

„Tikimės, kad mūsų naujasis projektas taps traukos centru vietos ir tarptautiniams studentams bei kitiems jauniems profesionalams. Studentų namai iškils vos 2 km. nuo Krokuvos miesto pagrindinės aikštės, netoliese yra įsikūrę net penki didžiausi Krokuvos universitetai“, – sako M. Mockeliūnas.

Studentų namai yra privačiai valdoma, nuo aukštosios mokyklos nepriklausoma studentų apgyvendinimo vieta, atvira studentams iš įvairių aukštųjų mokyklų. Pirminė studentų namų auditorija – į šalį atvykstantys studentai iš užsienio. Šio tipo studentų namuose įrengiamos didelės bendros laisvalaikio, sporto ir mokymosi erdvės. Esminis skirtumas nuo bendrabučių – kambariuose dažniausiai gyvenama po vieną. Studentų namai projektuojami pagal aukščiausius energetinio efektyvumo reikalavimus, atsižvelgiant į Europoje vyraujančias darnaus vystymosi tendencijas.

Susiję straipsniai

– Daugiau Orion finansų ir investavimo apžvalgų rasite mūsų YouTube kanale
– Lietuvoje dar neatrasta turto klasė – privatūs studentų namai

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Kisieliūtė
Orion Securities | Marketingo ir komunikacijos vadovė

Turite klausimų?

– Padedame suformuoti investicinį portfelį, konsultuojame rinkų klausimais;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;

Susisiekite:

Karolis Pikūnas | Investicinės bankininkystės skyriaus vadovas
kp@orion.lt