Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
„Orion Securities“ sėkmingai pritaikė blokų grandinės technologiją emitento apskaitoje

Investicinės bankininkystės įmonė „Orion Securities“ kartu su technologijų vystymo įmone „SUPER HOW?“ rado sprendimą vertybinių popierių apskaitą padaryti dar skaidresne, saugesne ir patogesne investuotojui, pritaikius blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją. Naujos technologijos naudojimas emitentų apskaitoje jau pritaikytas vienam „Orion Securities“ klientui.

Blokų grandinės technologija priverčia keisti mūsų mąstymą apie tai, kaip duomenys, informacija, turtas ir net valdymas gali būti pertvarkomas. Ši technologija gali padidinti organizacijų skaidrumą ir nedelsiant nustatyti sukčiavimo atvejus. Tai iškeltų į naujas aukštumas organizacijų socialinį atsakingumą bei klientų saugumą, o iš to daugiausiai naudos gautų vidutinio dydžio įmonės ir besivystančios šalys. Ši technologija turi potencialą iki 2030m. padidinti pasaulio bendrąjį vidaus produktą (BVP) 1,76 trilijono JAV dolerių.

Kalbant apie emitentų apskaitą, blokų grandinės technologija, išsiskirianti savo decentralizacija ir apsauga nuo klastojimo, suteikia unikalią vertę, teikdama vertybinių popierių savininkų kaitos vieningą tikrą vaizdą. Tokiu būdu padeda spręsti tradicinių apskaitos modelių problemas ir pažeidžiamumus.

Blokų grandinės technologija emitentų apskaitoje

„Naujas vertybinių popierių apskaitos metodas netolimoje ateityje gali tapti dominuojančiu. Jis suteikia nuoseklų ir nekintamą operacijų audito seką, galimybę realiuoju laiku matyti visų dalyvaujančių dalyvių išsamią operacijų informaciją. Taip pat dar labiau pagreitintų atsiskaitymo trukmę.“ – teigia „Orion Securities“ vadovas Karolis Pikūnas.


Karolis Pikūnas | „Orion Securities“ vadovas

„Emitentų apskaitoje grandinės blokų technologija leidžia sukurti decentralizuotą operacijų knygą, kurią gali pasiekti visos dalyvaujančios šalys. Tai užtikrina visišką skaidrumą, nes kiekviena operacija yra apskaitoma ir gali būti atsekama. Neatitikimų ir sukčiavimo atvejų nebelieka. Ši technologija leidžia „Orion Securities“ peržiūrėti ir kontroliuoti operacijas naudojant patogų programinį sprendimą. Tai garantuoja visišką kontrolę ir didesnį saugumą apskaitant ir saugant vertybinius popierius.“ – teigia „Orion Securities“ verslo klientų vadovas Marius Mykolaitis.


„Orion Securities“ verslo klientų vadovas Marius Mykolaitis

„Nors šis projektas yra testavimo etape, vienam „Orion Securities“ klientui buvo suteikta galimybė pajusti šio sprendimo efektyvumą, o pirminiai atsiliepimai yra labai teigiami. Tikiu, kad blokų grandinės technologijos naudojimas vertybinių popierių rinkos organizacijoms taps norma, o ne išimtimi.“ – papildo M.Mykolaitis.

„Orion Securities“ komanda aktyviai bendradarbiauja su Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis, kurios plėtoja verslą, paremtą blokų grandinės technologija. „Kartu dalijamės patirtimi finansų rinkose, stebime pasaulines blokų technologijos, kriptovaliutų bei turto pakeitimo vertybiniais popieriais (angl. securitization) tendencijas ir nuolat ieškome būdų, kaip patobulinti savo finansines paslaugas, kad mūsų klientai galėtų lengviau, greičiau ir saugiau atlikti finansines operacijas.“ – teigia „Orion Securities“ vadovas Karolis Pikūnas.


Norite gauti„Orion Securities“ naujienas apie projektus bei įžvalgas?

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

 

Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Marija Kisieliūtė
Orion Securities | Marketingo ir komunikacijos vadovė

Konsultuojame:

– Akcijų apskaita
– Depozitoriumas

Susisiekite:

Marius Mykolaitis | Verslo klientų vadovas
mm@orion.lt