Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.
Modus Group: obligacijų platinimas

Medicinos bankas kreipėsi į Orion su tikslu sustiprinti banko kapitalą ir diversifikuoti finansavimo šaltinius išleidžiant subordinuotas obligacijas. Bankų kapitalas skirstomas į keletą lygių: pirmo lygio kapitalą sudaro akcijos, o subordinuotos paskolos ar obligacijos patenka į antro lygio kapitalą.

Bankų veikla yra griežtai prižiūrima Lietuvos banko ir skirtingo lygio kapitalui yra taikomi specifiniai pakankamumo reikalavimai. Neužtikrinus tinkamo pakankamumo rodiklių laikymosi, tvari paskolų portfelio plėtra neįmanoma, todėl buvo nuspręsta stiprinti banko kapitalą. Buvo nuspręsta kapitalą didinti ne akcininkų lėšomis, o pritraukiant lėšas iš investuotojų. Subordinuotos obligacijos buvo pasirinktos kaip tinkamiausias instrumentas.

Orion rolė šiame projekte

„Orion Securities“ sėkmingai išplatino 2 mln. EUR vertės 3 metų trukmės obligacijų emisiją vienam didžiausių Lietuvoje alternatyvios energijos projektų vystytojui.

Į obligacijų emisiją investavo tiek privatūs, tiek ir instituciniai investuotojai, o pritrauktos lėšos leido bendrovei diversifikuoti finansavimo šaltinius ir finansuoti 6 biodujų elektrinių vystymą.

 

Projekto tipas Neviešas obligacijų platinimas
Klientas Modus Group, AB
Projekto vertė 2 mln. EUR
Orion rolė Platinimo organizatorius
Obligacijų kupono dydis ir trukmė 6%, 3 metai
Metai 2015

Susiję straipsniai:

„Modus energija“ leidžia obligacijų emisiją

 


„Orion Securities“ – „Pandea Global M&A“ patarėjų tinklo narys

Ši tarptautinio patarėjų tinklo narystė suteikia „Orion“ komandai išskirtinę prieigą prie užsienio pirkėjų ir investuotojų, o mūsų klientams, įsikūrusiems Lietuvoje, prieigą prie didesnio skaičiaus įsigijimo objektų, kurie atvertų naujas geografijas. Taip pat mūsų bendradarbiavimas suteikia klientams galimybę konsultuotis su „Pandea“ konsultantais, kurie galėtų padėti ir patarti mūsų klientams verslų plėtros užsienyje klausimais.

Konsultuojame:

Obligacijų išleidimo, verslo pirkimo, pardavimo, susijungimo klausimais.

Susisiekite:

Mykantas Urba | Orion įmonių finansų skyriaus vadovas
cf@orion.lt